Ogłoszenia 28 VI 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 28 czerwca 2020 r.

PRAKTYKI

Witamy w naszej wspólnocie kleryka z naszego franciszkańskiego WSD w Łodzi – Łagiewnikach br. Wojciecha, który będzie przeżywał swoje miesięczne praktyki.

PRZENOSINY O. MAURYCEGO I O. KRZYSZTOFA

Informujemy, że decyzją Ministra Prowincjalnego naszej Prowincji Zakonnej, o. Maurycy i o. Krzysztof zostają przeniesieni od 1 sierpnia do klasztoru: o. Maurycy do Elbląga a o. Krzysztof do Gdyni.
9 lipca na Mszy św. o godz. 19:00 i 25 lipca pragniemy podziękować Bogu za dar ich kapłaństwa i  posługę w naszej parafii.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy do wtorku o godz. 18:30.

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO

W poniedziałek, 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza święta z uroczystości o godz. 7:00 i 19:00. Jest to dzień zbiórki ofiar na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie.

IMIENINY O. PAWŁA

Jutro swoje imieniny obchodzić będzie o. Paweł Kaczmarski – Proboszcz naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 19:00, podczas której modlić się będziemy w intencji solenizanta.

LEGION MARYI

We wtorek po Mszy Świętej o godz. 19:00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie wspólnoty Legion Maryi.

KRĄG BIBLIJNY

W środę po Mszy Świętej o godz. 19:00 spotkanie wspólnoty Kręgu Biblijnego.

DNI ODNOWY WEWNĘTRZNEJ

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W czwartek zapraszamy na Adorację NS od godz. 18.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji powołań i świętości życia powołanych.

W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi na Mszy św. o godz. 7.00 oraz od godz. 18.00 do 19.00.

W I piątek i sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na  adoracje NS. animowaną przez wspólnotę Straży Honorowej. Adoracja potrwa do godz. 21.00 i zakończymy ją KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia

INTENCJE MSZALNE

Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia. Są wolne miejsca w miesiącach wakacyjnych.

POSŁUGA CHORYM

Pragniemy poinformować, że w czasie wakacyjnym ( w miesiącach lipcu i sierpniu) nie udajemy się z pierwszopiątkową wizytą do chorych. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.

DODATKOWA MSZA ŚW.

Od przyszłej niedzieli w miesiącach lipcu i w sierpniu odprawiamy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W przyszłą niedzielę, 5 lipca  nabożeństwo różańcowe o godz. 9.30 a po Mszy św. o godz. 10.00 zamiana tajemnic we Wspólnocie żywego Różańca.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Także w przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbierać będziemy dobrowolne ofiary do puszek na inwestycje w naszej parafii. Ofiary te zbieramy na ocieplenie klasztoru.

PRASA KATOLICKA

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Do nabycia w cenie 6 zł jest najnowszy numeru „Gościa Niedzielnego”.

STUDIA Z TEOLOGII
Instytut Teologiczny w Koszalinie zaprasza do podjęcia studiów z teologii: magisterskich, dających uprawnienia do nauczania religii w szkołach; podyplomowych teologiczno-katechetycznych dla nauczycieli, uprawniających do nauczania religii jako drugiego przedmiotu, oraz podyplomowych dla osób zainteresowanych pogłębianiem wiedzy religijnej.