Ogłoszenia 19 VII 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  – 19 lipca 2020 r.

SPOTKANIE WSPÓLNOTY FZŚ
Dziś na Mszy Świętej o godz. 10:00 modlimy się w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a po Eucharystii spotkanie w salce parafialnej. 

DODATKOWA MSZA ŚW.
W miesiącach lipcu i sierpniu odprawiamy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.30. 

LEGION MARYI
We wtorek po Eucharystii wieczornej spotkanie grupy „Legion Maryi”, które odbędzie się w salce parafialnej

IMIENINY I POŻEGNANIE O. KRZYSZTOFA
W sobotę, 25 lipca swoje imieniny obchodzić będzie o. Krzysztof Bartczak – Wikariusz naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 19:00, podczas której modlić się będziemy w intencji solenizanta prosząc o Boże błogosławieństwo dla niego oraz podziękujemy mu za 2-letnią posługę w naszej parafii.

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW
W sobotę, 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich właścicieli pojazdów na Msze św. o godz. 7:00 i 19:00, a po niej na uroczyste błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest dużo wolnych miejsc nawet na przyszłą i kolejną niedzielę.

PRASA KATOLICKA
Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia w cenie 6 zł nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 18:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
W naszym kościele Spowiedź święta jest przed każdą Mszą świętą oraz w każdy piątek od godz. 18:00 do 19:00. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 18:00 do 19:00. 

NABOŻEŃSTWA W NASZYM KOŚCIELE
W naszym kościele sprawujemy nabożeństwa po Mszy Świętej wieczornej

 1. poniedziałek do św. Franciszka z Asyżu
 2. wtorek do św. Antoniego z Padwy
 3. środa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 4. czwartek do św. Maksymiliana Marii Kolbego
 5. piątek do św. Jana Pawła II. Swoje podziękowania i prośby do Jana Pawła II można składać do skrzyneczki by Jego relikwiach.

STUDIA Z TEOLOGII
Instytut Teologiczny w Koszalinie zaprasza do podjęcia studiów z teologii umożliwiające nauczanie katechezy w szkołach. Szczegóły w gablocie na plakacie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 21 VII – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła
 • 22 VII – święto św. Marii Magdaleny. Uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów (Mk 16,9; Łk 8,2), wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi; została nazwana Apostołką Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.
 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
 • 24 VII – wspomnienie św. Kingi (1234-1292). Córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
 • 25 VII – święto św. Jakuba Apostoła (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda.
 • 25 VII – patronuje św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

KRONIKA ŻAŁOBNA
Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarły:
Śp. Jerzy ZYDORCZAK, l. 90.
Dobry Jezu, a nasz Panie…