Ogłoszenia duszpasterskie 26 kwietnia 2020 – Niedziela Biblijna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA– 26 kwietnia 2020 r.

DODATKOWE MSZE ŚWIĘTE
W dzisiejszą niedzielę będą sprawowane dwie dodatkowe Msze Święte tj. o godz. 16:00 i 17:00.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Spowiadamy 15 minut przed każdą Mszą św. w dolnej  salce  domu parafialnego.  Wchodzimy pojedynczo i w maseczkach ochronnych. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem naszej duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Należy umówić się telefonicznie poprzez kontakt telefoniczny 94 351 70 83

NIEDZIELA BIBLIJNA
W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

WSKAZANIA
Msze św. z udziałem wiernych w kościele parafialnym są odprawiane według porządku niedzielnego i dnia powszedniego. Wielkość naszego kościoła pozwala na uczestnictwo jednorazowo 18 osobom w tym kapłan. Przypominamy o obowiązku zachowania zasad podanych przez Ministra (odległość, maseczki).
Utrzymany pozostaje w naszej diecezji dotychczasowy sposób przyjmowania Komunii św., tj. na rękę. Jeśli ktoś chce przyjąć w tradycyjny sposób, podchodzi do Komunii na końcu procesji.
Aktualna jest nadal dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

LETNI PROGRAM MSZY ŚWIĘTYCH
Pragniemy przypomnieć, że od piątku, 1 maja przechodzimy na letni program odprawiania Mszy św. w naszym kościele. W niedzielę Mszę św. o godz.: 7.00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 19:00.
W dni powszednie Msze św. sprawować będziemy: poranną o godz. 7.00 (będzie to Msza Św. z Jutrznią) a wieczorną o godz. 19.00.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Od piątku, 1 maja serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiać będziemy każdego dnia maja o godz. 18.30.

DNI ODNOWY WEWNĘTRZNEJ
W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej.
*W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi w salce parafialnej przed każdą  Mszą św. oraz od 18:00 do 19:00
Ze względu na trwającą epidemię ojcowie nie udadzą się w tym miesiącu do chorych w naszych domach.
*W I piątek miesiąca i w I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja NS. i modlitwy: w piątek wynagradzające Bożemu Sercu  a w sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi.

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI
W sobotę (2 maja) będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W tym roku 3 maja zbiega się z obchodem 4 Niedzieli Wielkanocnej. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, mocą dekretu zadecydowała o obchodzeniu tej uroczystości w sobotę 2 maja. Msze św. ku czci Matki Bożej o godz. 7:00 i 12:00. Po Tych Mszach ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Natomiast Eucharystia o godz. 19:00 będzie celebrowana z IV niedzieli Wielkanocnej.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia. Są wolne miejsca na najbliższe miesiące.

WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA
W przyszłą niedzielę (3 maja), z powodu trwającej pandemii, nie odbędzie się zwyczajowa zmiana tajemnic Żywego Różańca. Wspólnotę nadal prosimy o modlitwę w intencji o ustanie epidemii, za chorych, za personel medyczny i inne służby oraz o łaskę Bożego miłosierdzia dla zmarłych.

KANCELARIA PARAFIALNA
W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna w regularnych godzinach.

ORGANISTA
Nasza parafia poszukuje organisty. Jeśli ktoś jest chętny lub zna osobę grającą to prosimy o kontakt z Proboszczem lub o. Krzysztofem.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
W związku z epidemią PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA zostaje przełożona z maja na 27 września 2020r.

Próby rozpoczną się od 02 września br. w każdy poniedziałek i środę o godz. 16:00.

TRANSMISJA NA FACEBOOK-u
Codziennie zapraszamy poprzez transmisje na Facebooku na wspólny różaniec o godz. 20:30.
Msza Święta będzie transmitowana w niedzielę o godz. 10:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
· 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
· 1 maja –  Święty Józef Robotnik
· 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wpłacone ofiary na konto parafialne.

Wszystkim uczestniczącym w Eucharystii życzymy błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana!

KRONIKA ŻAŁOBNA
Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarłe:
Śp. Stefania PAWLICKA, l. 94;
Śp. Czesława PANFIL, l. 90.
Dobry Jezu…