Ogłoszenia duszpasterskie 19 kwietnia 2020 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś, w drugą niedzielę Wielkiej Nocy w sposób szczególny pochylamy się nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Patrzymy na Boga, który bogaty jest w Miłosierdzie i nieustannie obdarza nim nas. Naśladujmy Boga w Jego niepojętym przymiocie Miłosierdzia okazywanego każdemu z nas. Msza święta o godz. 10:00 transmitowana na żywo na Facebooku parafialnym

W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na  godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego i przeżywania Godziny Miłosierdzia transmitowaną na Facebooku. Za odmówienie Koronki można uzyskać odpust zupełny.

MSZA ŚWIĘTA

Od poniedziałku tj. 20 kwietnia br. wracamy do celebrowania wszystkich Mszy św. i nabożeństw z udziałem wiernych. Prosimy, aby zajmować tylko te miejsca w kościele, które zostały oznaczone. Służy to zapewnieniu odpowiedniej odległości między nami, a także zapewnia, że nie przekroczymy wymaganej prawem liczby osób, które mogą być jednocześnie obecne w naszej świątyni, tj. 18 osób. Jeśli nie znajdziemy przed Mszą św. takiego oznaczonego miejsca dla siebie, to prosimy o przybycie na następną Mszę.

Utrzymany pozostaje w naszej diecezji dotychczasowy sposób przyjmowania Komunii św., tj. na rękę. Jeśli ktoś chce przyjąć w tradycyjny sposób, podchodzi do Komunii na końcu procesji.

Przypominamy, że mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, również w kościele. Odsłaniamy tylko na moment przyjęcia Komunii Świętej.

Aktualna jest nadal dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem mediów. Na naszej stronie Facebooka prowadzimy transmisje Mszy św. w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 10.00.

Przypominamy, że wszystkie wskazania mają charakter nadzwyczajny i tymczasowy, tj. wynikający z występowania epidemii SARS-CoV-2.

DODATKOWA MSZA ŚWIĘTA

W przyszłą niedzielę będą sprawowane dwie dodatkowe Msze Święte tj. o godz. 16:00 i 17:00.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

Spowiadamy 15 minut przed każdą Mszą św. w dolnej  salce  domu parafialnego.  Wchodzimy pojedynczo i w maseczkach ochronnych. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem naszej duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Należy umówić się telefonicznie poprzez kontakt telefoniczny 94 351 70 83

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA

W czwartek w kościele obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00 i 18:00.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia. Są wolne miejsca w tym tygodniu oraz na najbliższe miesiące.

KANCELARIA PARAFIALNA

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 10:00 do 11:30 oraz
w piątek od 16:00 do 17:30.Jako duszpasterze pozostajemy do dyspozycji pod nr tel. 94 351 70 83.

ORGANISTA
Nasza parafia poszukuje organistę. Jeśli ktoś jest chętny lub zna osobę grającą to prosimy o kontakt z Proboszczem lub o. Krzysztofem.
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
W związku z epidemią PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA zostaje przełożona z maja na 27 września 2020r.

Próby rozpoczną się od 02 września br. w każdy poniedziałek i środę o godz. 16:00.

NIEDZIELA BIBLIJNA

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zaprasza do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zaprasza też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.

RÓŻANIEC
Codziennie zapraszamy poprzez transmisje na Facebooku na wspólny różaniec o godz. 20:30

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarły:

Śp. Zofia FRAŃCZAK, l. 79;

Śp. Jadwiga JAWORSKA, l. 61.

Dobry Jezu…