Ogłoszenia duszpasterskie 12 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  – 12 kwietnia 2020 r.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

Wszystkim parafianom, sympatykom naszej franciszkańskiej świątyni oraz gościom składamy serdeczne życzenia. Niech Chrystus, który pokonał śmierć oraz grzech obdarzy Was swoją łaską. Niech radość ze zmartwychwstania Jezusa napełnia Wasze serca. Wszystkim życzymy błogosławionych, radosnych oraz pełnych Chrystusowego pokoju świąt zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękujemy wszystkim za złożone życzenia w dzień kapłański oraz świąteczne.

PODZIĘKOWANIA

Jako duszpasterze pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy przygotowującym Grób Pański i ciemnice państwu Dorocie i Sebastianowi Bieloszyckim, Wiesławowi i Jadwidze PRZYBYSZEWSKIM, p. Leszkowi Rudzkiemu oraz p. Danielowi oraz wystrój kościoła pani Grażynie Królikowskiej  i Alicji Gajdowskiej. Dziękuję za ułożenie kwiatów p. Mireli Żulickiej. Wszystkich Was ogarniamy naszą modlitwą.

DYSPENSA

Wciąż aktualna jest dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Serdecznie zachęcamy wiernych do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św. oraz nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

Biskup diecezjalny, kierując się troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządził, że od 26 marca br. do 19 kwietnia br., celebrowanie wszystkich Mszy św. będzie się odbywało bez obecności wiernych świeckich przy zamkniętych drzwiach kościołów

Poza godzinami sprawowania Eucharystii przedsionek kościoła tak jak zawsze pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę, z zachowaniem wymogu, by przebywało w nim nie więcej niż 5 osób równocześnie.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Prządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania bez udziału wiernych: 6:00 (Nie będzie procesji rezurekcyjne) 8.30, 10.00 (transmisja na żywo na Facebook), 11.30, 13.00 i 18.00.

NIESZPORY Z NIEDZIELI ZMARTWYCHWSTANIA

Dziś o godz. 17:15 Nieszpory kończące obchód Triduum Paschalnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy do łączenia się z nami przez Facebook.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny bez udziału wiernych. Msza święta o godz. 10:00 (transmisja na żywo na Facebook)

TRANSMISJA

Jako duszpasterze pragniemy łączyć się na modlitwie z parafianami i sympatykami.

Na naszej stronie Facebook rozpoczęliśmy transmisję:

Msza św. w niedziele . o godz. 10.00 natomiast w dni powszednie – od wtorku Msza św. z jutrznią o godz. 8.00

Brewiarz: Od wtorek do soboty – Godzina Czytań z Modlitwą w ciągu dnia o godz. 12:30, Nieszpory o godz. 17:30

Różaniec do środy o godz. 20:30

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

W przyszłą niedzielę tj. w drugą niedzielę Wielkiej Nocy w sposób szczególny pochylamy się nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Patrzymy na Boga, który bogaty jest w Miłosierdzie i nieustannie obdarza nas nim. Naśladujmy Boga w Jego niepojętym przymiocie Miłosierdzia okazywanego każdemu z nas.

Zapraszamy w następną niedzielę na  godz. 15.00 do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego i przeżywania Godziny Miłosierdzia poprzez Facebook.

SPOWIEDŹ I KOMUNIA ŚWIĘTA

W związku z epidemią i zarządzeniami służb sanitarnych w parafii nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie, istnieje w takiej sytuacji możliwość skorzystania z uzyskania odpuszczenia grzechów przez akt żalu doskonałego. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem naszej duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Należy umówić się telefonicznie poprzez kontakt telefoniczny 94 351 70 83

Zawsze, ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Katechizm Kościoła Katolickiego objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”.

Przypominamy, że na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym jest czas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, która w tym roku przypada 7 czerwca. Po ustaniu epidemii wprowadzone zostaną dodatkowe dyżury w konfesjonałach, aby każdy mógł to przykazanie wypełnić.

MSZE ŚWIĘTE I INTENCJE

Mimo nieobecności wiernych, wszystkie Msze św. w naszym kościele są odprawiane według zwyczajnego porządku.Prosimy o duchową łączność.

Intencje mszalne są odprawiane w tych dniach i o tych godzinach na jakie zostały zamówione.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne miejsca w tym tygodniu oraz w miesiącach kwiecień i maj.

KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 10:00 do 11:30 i piątek od 16:00 do 17:30 Jako duszpasterze pozostajemy do dyspozycji pod nr tel. 94 351 70 83.

ORGANISTA
Nasza parafia poszukuje organistę. Jeśli ktoś jest chętny lub zna osobę grającą to prosimy o kontakt z Proboszczem lub o. Krzysztofem.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
W związku z epidemią PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA zostaje przełożona z maja na 27 września 2020r.

Próby rozpoczną się od 02 września br. w każdy poniedziałek i środę o godz. 16:00.