Ogłoszenia 20 IX 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  – 20 września 2020 r.

MASECZKI
Przypominamy, że w kościele jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Przy wejściu do kościoła jest płyn do dezynfekcji rąk.
TACA NA SANKTUARIUM W SKRZATUSZU

Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Bpa Edwarda Dajczaka dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

KATECHEZY LITURGICZNE

Przeżywamy w kościele rok Eucharystii „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”. Jako duszpasterze pragniemy przybliżyć Eucharystię poprzez katechezy. Dlatego zapraszamy w każdą niedzielę, 5 min przed Mszą Świętą na katechezy wyjaśniające przebieg celebracji Eucharystii.

DZIEŃ SKUPIENIA

W środę, 23 września odbędzie się Dzień Skupienia dla wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz Rycerstwa Niepokalanej.

ZAPISY DZIECI DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ
Do końca września br. w kancelarii parafialnej trwają zapisy dzieci, które w 2021 roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU
W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 17:00 do 18:00.
W piątek o godz. 16:00 dzieci, które mają przystąpić w niedzielę 27 września do Pierwszej Komunii Świętej będą miały Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych oraz swoją Pierwszą Spowiedź.
KANCELARIA PARAFIALNA
W najbliższy piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko od 10:00 do 11:30.
PRÓBA SCHOLII, SPOTKANIE MINISTRANTÓW
Zapraszamy dzieci i młodzież do salki parafialnej na próbę scholii w sobotę o godz. 12:00. Próbę będzie prowadziła nasza katechetka p. Małgorzata.
SPOTKANIE MINISTRANTÓW
W sobotę o godz. 11:00 z o. Kamilem odbędzie się w salce parafialnej spotkanie ministrantów. Zapraszamy ministrantów oraz kandydatów pragnących podjąć służbę przy ołtarzu.
SPOTKANIE OAZY
W niedzielę zapraszamy młodzież na Mszę Świętą o godz. 18:00 a po niej na spotkanie Wspólnoty Oazowej.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia. Mamy dużo wolnych miejsc do końca br.
PRASA KATOLICKA
Zachęcamy do nabycia w cenie 6 zł „Gościa Niedzielnego”. Natomiast w kancelarii parafialnej można zakupić w cenie 10 zł diecezjalny kalendarz ścienny na 2021 rok
CARITAS
Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprasza parafialnych seniorów na cotygodniowe spotkania w ramach projektu „Senior Caritas”, które będą odbywały się w Ośrodku Charytatywnym Aniołów Stróżów w Kołobrzegu. W programie m.in.: kawiarenka integracyjna, wyjścia do kina, teatru i muzeum, zajęcia z obsługi komputera, zajęcia sportowo-rekreacyjne.
SZKOŁA NOWEJ EWANGELIZACJI
Szkoła Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zaprasza na niezwykły Kurs Nowe Życie, który jest doświadczeniem ogromu Bożej Miłości, która przemienia, bo kiedy Bóg przychodzi już nic nie jest takie samo. Termin kursu: 02-04.10.2020 r. Koszt: 220 zł (nocleg + wyżywienie). Miejsce: CEF Koszalin. Zapisy i informacje: www.kochaj.my lub tel. 606339440.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

KRONIKA ŻAŁOBNA
Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:
Śp. Weronika PUCHALSKA, l. 92;
Śp. Stanisław FRYSIAK, l. 74;
Śp. Kazimiera SADOWSKA, l. 94.

Dobry Jezu, a nasz Panie…