Ogłoszenia 26 VII 2020

 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 26 lipca 2020 r.

DODATKOWA MSZA ŚW.

W miesiącach lipcu i sierpniu odprawiamy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.30.

LEGION MARYI

We wtorek po Eucharystii wieczornej spotkanie grupy „Legion Maryi”, które odbędzie się w salce parafialnej

INTENCJE MSZALNE

Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest dużo wolnych miejsc.

PRASA KATOLICKA

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia w cenie 6 zł nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU
W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 18:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
W naszym kościele Spowiedź święta jest przed każdą Mszą świętą oraz w każdy piątek od godz. 18:00 do 19:00. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 18:00 do 19:00.

ŁĄCZNOŚĆ Z PIELGRZYMAMI

Franciszkańska Pielgrzymka na Jasną Górę ma  w tym roku charakter duchowego pielgrzymowania. Wszystkich chętnych do duchowej pielgrzymki zapraszamy na wieczorne apelowe, które odbywać się będą w dniach od 31 lipca do 11 sierpnia (bez niedzieli) po Mszy o godz. 19.00 w naszym kościele.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na  adoracje NS. animowaną przez wspólnotę Straży Honorowej. Adoracja potrwa do godz. 21.00 i zakończymy ją KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia.

ODPUST PORCJUNKULI

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA
W przyszłą niedzielę, 02 sierpnia nabożeństwo różańcowe o godz. 9.30 a po Mszy św. o godz. 10.00 odprawianej w intencji Wspólnoty Żywego Różańca zamiana tajemnic różańcowych.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Także w przyszłą niedzielę, po Mszach św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary do puszek na inwestycje w naszej parafii. Ofiary te zbieramy na ocieplenie klasztoru.

W tym tygodniu patronujĄ nam:
29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Zbigniew PAWŁOWICZ, l. 72;

Śp. Zdzisław KALICKI, l. 71.

Dobry Jezu, a nasz Panie…