Ogłoszenia duszpasterskie 21 II 2021

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 luty 2021r.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwa do wieczornej Eucharystii.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

Spowiadamy w naszym kościele przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od 17:00 do 18:00

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach:
a) Drogi Krzyżowej, którą odprawiamy w każdy piątek o godz. 16.30 – dla dzieci, a o godz. 17.30 – dla dorosłych i młodzieży

b) Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym –w każdą niedzielę Wielkiego Postu o  17.00.
OFIARY NA KWIATY
Pod chórem przy krzyżu adoracyjnym możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz do dekoracji kościoła na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Za wszystkich ofiarodawców w sposób szczególny modlić się będziemy podczas uroczystej Mszy św. Rezurekcyjnej.

SKARBONKI JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ

Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Pod chórem zostały wyłożone skarbonki, które możemy zabrać ze sobą i przez okres Wielkiego Postu będziemy w nich składać ofiary dla potrzebujących. Skarbonki złożymy uroczyście w procesji ofiarniczej w czasie liturgii Wielkiego Czwartku.

ZAPISY MŁODZIEŻY DO BIERZMOWANIA

Zgodnie z programem przyjętym w naszej diecezji młodzież klas VII szkoły podstawowej, która pragnie rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania winna dokonać zgłoszenia i zapisu składając wizytę w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. od 14 marca.
PRÓBA SCHOLI

W sobotę o godz. 11:00 odbędzie się próba scholii. Zapraszamy już należących jak również nowe osoby pragnące śpiewać na chwałę Boga.

PRASA KATOLICKA

Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka – nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

INTENCJE MSZALNE

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne miejsca w najbliższym tygodniu.

PASCHALIKI

W kancelarii parafialnej w cenie 5 zł są do nabycia PASCHALIKI jako dzieło Caritas. 

WORECZEK RYŻU

Zachęcamy do włączenia się w akcję Woreczek Ryżu. Ten woreczek ryżu to często porcja wyżywienia w krajach afrykańskich.  Sekretariat Misyjny zachęca, aby w tym Wielkim Poście spróbować jeden dzień wytrwać spożywając właśnie dzienną porcję ryżu. Woreczek Ryżu za dobrowolną ofiarę można nabyć w zakrystii. Ofiary przeznaczone są na misje w Kenii i Ekwadorze.

NIEDZIELA „AD GENTES”

Tradycyjnie  Druga Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI. Dlatego w przyszłą niedzielę będą zbierane dobrowolne  ofiary do puszek z przeznaczeniem  na pomoc polskim misjonarzom „Ad Gentes”.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Henryk HOŁUBICKI, l. 80;

Śp. Roman KUŹNICKI, l. 70.      Dobry Jezu, a nasz Panie…