EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
Transitus 2018
Kiedy:
03.10.2018 
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

3 października br. w naszym franciszkańskim kościele odbyło się tradycyjne nabożeństwo "Transitus", upamiętniające przejście (łac. transitus) św. Franciszka z ziemi do nieba. Uroczystość była poprzedzona przygotowującym triduum, podczas którego w ramach kazań na Mszy św. wieczornej wierni poznawali charakterystyczne cechy duchowości św. Franciszka, płynące z jego pism.
Nabożeństwu "Transitus" przewodniczył o. proboszcz Paweł Kaczmarski. Udział wzięła wspólnota klasztorna oraz członkowie III Zakonu Świętego Franciszka, a także Siostry Serafitki, Siostry Sercanki i wierni świeccy w różny sposób związani z duchowością Biedaczyny z Asyżu. Diakonię muzyczną stanowił parafialny Chór pod dyrekcją organisty p. Rafała Batora.
Okolicznościowe kazanie wygłosił o. Krzysztof. Mówił o św. Franciszku jako przykładzie do naśladowania i orędowniku u Boga.
Nabożeństwo jest skomponowane z tekstów z XIII-wiecznych "Wczesnych Źródeł Franciszkańskich", a także śpiewów (Psalm i pieśni) i oracji. Niemal w całości odbywa się w półmroku, przy blasku świec, a kończy się błogosławieństwem i ucałowaniem Relikwii św. Franciszka.
Po nabożeństwie miał miejsce poczęstunek dla obecnych w kościele osób konsekrowanych.
Więcej zdjęć niebawem w galerii naszej strony.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish