EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XXIII Niedziela Zwykła - 09.09.2018
Kiedy:
08.09.2018 - 21.09.2018 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła – 09 września 2018 r.

TACA NA SANKTUARIUM W SKRZATUSZU

Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Bpa Edwarda Dajczaka zbierana taca w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

MSZA ŚW. MŁODZIEŻOWA

Msza święta młodzieżowa w niedzielę o 18:00, po Mszy świętej spotkanie młodzieży.

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY

Zapraszamy w poniedziałek, 10 września na godz. 18:00 na comiesięczną Mszę świętą, która zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W czwartek, 13 września zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie. O godz. 17.30 odmówimy pierwszą część Różańca św. a po Mszy św. kolejne części. Nabożeństwo zakończymy procesją, uroczystym błogosławieństwem lourdskim i Apelem maryjnym. Na nabożeństwo prosimy o przyniesienie świec.

ODPUST PARAFIALNY

Pragniemy wszystkich zaprosić na parafialną uroczystość odpustową Podwyższenia Świętego Krzyża, która przypada w piątek, 14 września. W tym dniu Uroczysta Suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi o. Jan Maciejowski – Minister Prowincjalny naszej wspólnoty zakonnej. Niech to będzie nasze wspólne świętowanie.

W tym dniu z racji Odpustu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

SPOTKANIE MINISTRANTÓW

W przyszłą sobotę o godz. 11:00 odbędzie się zbiórka ministrancka. Zapraszamy już obecnych ministrantów oraz tych, którzy nimi pragną zostać i służyć Bogu przy ołtarzu.

SPOTKANIE Żywego RÓŻAŃCA

Zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na spotkanie w przyszłą sobotę 15 września na godz. 19:00 do salki parafialnej.

PIELGRZYMKA DO SKRZATUSZA

Zapraszamy osoby dorosłe na diecezjalną pielgrzymkę do Skrzatusza w dniu 16 września.

Zapisy wraz z wpłatą 35 zł przyjmowane są w zakrystii.

ZAPISY OSÓB DOROSŁYCH DO BIERZMOWANIA

Osoby dorosłe, które ukończyły 20 rok życia, mieszkają na terenie naszej parafii i nie żyją ani w konkubinacie czy w związku cywilnym i pragną przystąpić w 2019 r do Sakramentu Bierzmowania mogą zapisywać się w kancelarii do 14 października br. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 20 października o godz. 19:00 w salce parafialnej.

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Zapraszamy w piątek 21 września wszystkich kandydatów do bierzmowania na Mszę świętą o godz. 18:00 a po niej na spotkanie. Natomiast spotkania w grupach z animatorami odbywają się według ustalonego grafiku.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy wraz z Rodzicami w niedzielę 30 września br. na Mszę Świętą o godz. 11:30. Natomiast po Mszy odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne. Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie 19 maja 2019 r.

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, natomiast w kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2019 r. w cenie 10 zł.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach naszego codziennego życia.

PUSZKA NA KSZTAŁCENIE W DIECEZJI

W przyszłą niedzielę będziemy zbierać dobrowolne ofiary do puszek na kształcenie w diecezji.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarły:

Śp. Tadeusz CIESIŃSKI, l. 83.

 

Dobry Jezu…

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.