EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.09.2018
Kiedy:
01.09.2018 - 08.09.2018 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła – 02 września 2018 r.

POWITANIE O. KRZYSZTOFA I BR. PAWŁA

Witamy w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej o. Krzysztofa Bartczaka, który przybył do naszej wspólnoty z Gdyni i będzie posługiwał w naszej parafii. Witamy również br. Pawła kleryka z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, który będzie odbywał u nas 3 tyg. praktyki. O. Krzysztofowi i br. Pawłowi życzymy światła Ducha Świętego

PUSZKA INWESTYCYJNA

W dzisiejszą niedzielę po Mszach Św. zbieramy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej Parafii.

KRĄG BIBLIJNY I ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ ZA DOBRODZIEJÓW

Zapraszamy w środę 05 września na godz. 18:00 na Mszę świętą, która zostanie odprawiona w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i klasztoru.

Również w środę zapraszamy do wspólnej modlitwy Pismem Świętym we wspólnocie Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej po wieczornej Eucharystii.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

W Katedrze rozpocznie się ostatnia w tym roku edycja Kursu Przedmałżeńskiego. Odbywa się on w każdą środę godz. 19.00 w Bazylice Kołobrzeskiej. Zachęcamy wszystkich młodych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński w najbliższej przyszłości do wzięcia udziału w rozpoczynającym się kursie. Szczegóły wywieszone są w gablocie

PIERWSZY CZWARTEK  PIĄTEK MIESIĄCA

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adorację NS w tym dniu  od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji powołań i świętości życia powołanych. Natomiast na Mszę świętą wieczorną zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

 

W I-wszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 8.00 oraz popołudniu od godz. 17.00 do 18.00. Także w I piątek miesiąca zapraszamy po Mszy św. wieczornej na adoracje  NS. wynagradzającą Bożemu Sercu. Adoracja animowana jest  przez wspólnotę Straży Honorowej i potrwa do godz. 20.00, którą zakończymy KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia.

W piątek udamy się z wizytą do chorych z naszej parafii.

 

 

 

 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałek, 3 września, dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny w tym dniu

o godz. 10:00 swoją Mszę inauguracyjną będzie miał Zespół Szkół Morskich.
Natomiast uroczysta inauguracja roku szkolnego z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 09 września na Mszy św. o godz. 11.30. Rodziców, dzieci, nauczycieli i katechetów serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.

 

TACA NA SANKTUARIUM W SKRZATUSZU

Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Bpa Edwarda Dajczaka zbierana taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

PIELGRZYMKA DO SKRZATUSZA

Zapraszamy osoby dorosłe na diecezjalną pielgrzymkę do Skrzatusza 16 września. Zapisy starszych wraz z wpłatą 35 zł przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii.

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” oraz czasopisma „Arka”. Natomiast w zakrystii lub kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2019 r. w cenie 10 zł.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach naszego codziennego życia.

KSIĄŻKA WYDAWNICTWA BERNARDINUM

Zapraszamy do zakupu książek z wydawnictwa Bernardinum, które są dostępne w kancelarii.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarły:

Śp. Andrzej KOBYLIŃSKI, l. 63.

 

Dobry Jezu…

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.