EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XVII NIEDZIELA ZWYKŁ - 29.07.2018
Kiedy:
28.07.2018 - 10.08.2018 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 29 lipca 2018r.

KLERYCY WSD Z KOSZALINA

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele gościmy  kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy przedstawią list rektora i prosić będą o wsparcie dla swojej uczelni.

ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ

Zapraszamy w środę 01 sierpnia na godz. 19:00 na Mszę świętą, która zostanie odprawiona w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i klasztoru.

ŚWIĘTO PORCJUNKULI
W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

DNI ODNOWY WEWNĘTRZNEJ

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W czwartek zapraszamy na Adorację NS od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji powołań i świętości życia powołanych. W tym dniu Msza św. w intencji nowych powołań o godz. 7:00.

W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi na Mszy św. o godz. 7.00 oraz popołudniu od godz. 18.00 do 19.00. i na Mszy św. wieczornej.

W I-wszy piątek i I-wszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na  adoracje NS. animowaną przez wspólnotę Straży Honorowej. Adoracja potrwa do godz. 21.00 i zakończymy ją KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia

SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia  nabożeństwo różańcowe o godz. 9.30 a po Mszy św. o godz. 10.00 zamiana tajemnic we Wspólnocie Żywego Różańca.

PUSZKA INWESTYCYJNA

W przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbierać będziemy dobrowolne ofiary do puszek na inwestycje w naszej parafii.

PRASA KATOLICKA

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

INTENCJE MSZALNE

Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia. Są jeszcze wolne miejsca na najbliższe tygodnie.

DODATKOWA MSZA ŚW.

W sierpniu odprawiamy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy.

KSIĄŻKA WYDAWNICTWA BERNARDINUM

Zapraszamy do zakupu książek z wydawnictwa Bernardinum, które są dostępne w kancelarii.

 

 

 

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish