EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.07.2018
Kiedy:
21.07.2018 - 31.07.2018 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  – 22 lipca 2018r.

WIZYTA PUSTELNIKA

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościmy o. Janusza JĘDRYSZKA – franciszkańskiego pustelnika z Góry Polanowskiej, który na wszystkich Mszach św. głosi Słowo Boże.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 18:00 do 19:00.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POJAZDÓW

W środę, 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich właścicieli pojazdów na Msze św. o godz 19:00 a po niej na uroczyste błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

POŻEGNANIE O. MACIEJA

W czwartek, 26 lipca na Mszy św. o godz. 19:00 pragniemy podziękować Bogu za dar kapłaństwa i za trzy letnią posługę w naszej parafii o. Macieja. Decyzją Ministra Prowincjalnego o. Maciej został skierowany do klasztoru w Gdyni.

PRASA KATOLICKA

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

INTENCJE MSZALNE

Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia. Są jeszcze wolne miejsca na najbliższą niedziele i tygodnie.

DODATKOWA MSZA ŚW.

W miesiącach lipcu i w sierpniu odprawiamy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy.

KSIĄŻKA WYDAWNICTWA BERNARDINUM

Zapraszamy do zakupu książek z wydawnictwa Bernardinum, które są dostępne w kancelarii.

PRZYSTAŃ Z JEZUSEM

Zapraszamy do udziału w akcji „Przystań z Jezusem”. To ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna, podczas festiwalu Sunrise w Kołobrzegu. Od 25 lipca br. rozpoczynają się rekolekcje przygotowujące, aby 27 lipca wyruszyć na ewangelizację. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: kochaj.my.pl

Podczas ewangelizacji w samym Kołobrzegu 27-29.07 prowadzona będzie 24 - godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy od piątku do niedzieli do kościoła rektoralnego (małego kościoła). Z tyłu kościoła przy czasopismach jest wyłożona z podziałem na godziny lista, na którą mogą wpisywać się osoby pragnące adorować Pana Jezusa. Natomiast dla osób nie mających własnego transportu będzie możliwość przez całą noc bezpłatnego transportu do domu.

KLERYCY WSD Z KOSZALINA

W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy gościli  kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy przedstawią list rektora i prosić będą o wsparcie dla swojej uczelni.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarła:

Śp. Olga WROŃSKA, l. 32.

Dobry Jezu…

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish