EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 27.06.18
Kiedy:
26.05.2018 - 07.06.2018 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  – 27 maja 2018 r.

BIAŁY TYDZIEŃ

W tym tygodniu dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać tzw. BIAŁY TYDZIEŃ. Spotykają się na nabożeństwach majowych i czerwcowych o godz. 18:30 a następnie uczestniczą we Mszy Św.

KATECHEZA PARAFIALNA
Zapraszamy we wtorek po Mszy Św. wieczornej na katechezę parafialną. W tym tygodniu katecheza dogmatyczna.

PRÓBY DZIECI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ BOŻEGO CIAŁA

W środę 30 maja na godz. 18:15 bardzo serdecznie zapraszamy dzieci Pierwszo Komunijne, Rocznicowe i wszystkie chętne na próbę związaną z uroczystością Bożego Ciała do sypania kwiatków, niesienia poduszek i różańca.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W czwartek, 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w dzień Uroczystości w naszym kościele odprawiamy w następującym porządku: 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 19.00. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Procesja przejdzie od naszego kościoła ul. Jedności Narodowej do ul. Wylotowej, następnie ul. Próżną do ul. Sobieskiego i powróci do kościoła ul. Jedności Narodowej. Procesja zakończy się w naszym kościele uroczystym „Te Deum”.

Bardzo prosimy o przystrojenie domów i mieszkań na trasie, którą przejdzie procesja Bożego Ciała. W oktawie Bożego Ciała po Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa – procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła. Niech te dni będą naszym szczerym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii i wielkim dziękczynieniem za Jego miłość do nas.

Poszukujemy osoby do niesienia nagłośnienia podczas procesji. Chętna osoba proszona jest o zgłoszenie się do zakrystii.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE I CZERWCOWE

Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych, które odprawiamy do czwartku włącznie o godz. 18:30. Od piątku, 1 czerwca zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa także o godz. 18:30.

DNI ODNOWY WEWNĘTRZNEJ

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

W piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii. Okazja do spowiedzi w tym dniu na Mszy św. o godz. 7.00 oraz popołudniu od godz. 18.00 do 19.00.

Także w I piątek miesiąca i w I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja NS. animowana przez wspólnotę Straży Honorowej do godz. 21.00, którą zakończymy KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia

ŻYWY RÓŻANIEC

W przyszłą niedzielę o godz. 9.30  nabożeństwo różańcowe a po Mszy o godz. 10.00 zmiana tajemnic  we Wspólnocie Żywego Różańca.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Także w przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca  zbierać będziemy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej Parafii.

PRASA KATOLICKA

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

REKOLEKCJE OAZOWE

Zapraszamy młodzież na rekolekcje oazowe na Kaszubach w dniach 15-31 lipca 2018r.

Koszt: 460 zł
Szczegółowe informacje u o. Macieja lub o. Pawła

INTENCJE MSZALNE

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych modląc się za żywych u umarłych.

PIELGRZYMKA MOTOCYKLISTÓW

Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Motocyklistów do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu w sobotę 02 czerwca. O Godz. 12:00 Msza święta następnie poświęcenie motocykli

WIECZÓR UWIELBIENIA
Ośrodek "Caritas" pod wezwaniem Aniołów Stróżów zaprasza 1 czerwca w piątek na kolejny wieczór uwielbienia. Nabożeństwo uwielbienia rozpocznie się o godz. 18.00 w kaplicy ośrodka. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kołobrzegu oraz kuracjuszy i przebywających na urlopach.

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish