EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.01.2018
Kiedy:
13.01.2018 - 29.01.2018 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA
14 stycznia 2018r.

POŚWIĘCENIE KSIĄŻECZEK PRZED PIERWSZĄ KOMUNIĄ

W dzisiejszą niedzielę na Eucharystii o godz. 11:30  nastąpi poświęcenie książeczek przed Pierwszą Komunią Świętą.

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

15 stycznia (poniedziałek) – ul. Bałtycka, Szarych Szeregów i św. Macieja

16 stycznia (wtorek) – ul. Lotnicza i ul. Wielkopolska 2abcd, nr 6 i 8abc

17 stycznia (środa) – ul. ul. Wielkopolska 10 i 12 oraz

ul. Jedności Narodowej od nr 1 do nr 29

18 stycznia (czwartek) – ul. Jedności Narodowej od nr 30 do nr 66

19 stycznia (piątek) – ul. Jedności Narodowej od nr 66a do nr 85a

20 stycznia (sobota) – ul. Jedności Narodowej od nr 85b do nr 90

22 stycznia (poniedziałek) – ul. Łopuskiego

Kolędę rozpoczynamy: w dni powszednie o godz. 16.00 w soboty o godz. 15.00. Prosimy, w miarę możliwości o obecność na kolędzie wszystkich członków rodziny. Prosimy także o godne przygotowanie domu na przyjęcie Bożego bł.  – na stole niech znajdzie się miejsce na krzyż, świece, Pismo św. i wodę święconą. Niech czas wizyty duszpasterskiej będzie okazją do spotkania duszpasterzy z rodzinami naszej parafii i przyjęciem Bożego bł. oraz powierzenia rodzin naszej parafii opiece i łasce Bożej.

W czasie kolędy spowiadamy przed Mszą św. o godz. 8.00. Natomiast kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek i piątek w godzinach przedpołudniowych. Przez okres kolęd nie będzie adoracji w czwartki ani dodatkowej spowiedzi w piątek.

KOLĘDOWANIE

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 zapraszamy na śpiew kolęd wykonaniu chóru „Jedność”.

SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA GRUP DUSZPASTERSKICH

W następną niedzielę, 21 stycznia serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe wszystkich należących do wspólnot: Żywego Różańca, FZŚ, Straży Honorowej, Rycerstwa Niepokalanej i Kręgu Biblijnego. Spotkanie opłatkowe odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00 w domu parafialnym.

 

PRASA KATOLICKA

Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka – nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

INTENCJE MSZALNE

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne miejsca na Msze Św. poranne.

WEEKEND POWOŁANIOWY W KOSZALINIE

Młodzież męską zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Głównym celem tych rekolekcji jest zbliżenie się do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. od 19 do 21 stycznia przy naszym klasztorze w Koszalinie. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl.

REKOLEKCJE EUCHARYSTIA - SMAK ŻYCIA

Zapraszamy na rekolekcje pt. Eucharystia - smak życia. Celem tych rekolekcji jest na nowo rozkochać nas w Eucharystii, byśmy jeszcze głębiej Ją przeżywali. Odbędą się one w najbliższy weekend od 19 do 21 stycznia w Ostródzie. Poprowadzi je o. Mateusz Stachowski. Szczegółowe informacje na stronie www.dobrerekolekcje.pl

REKOLEKCJE

„Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na (rekolekcje) kursy formacyjne:

  1. a. Kurs Emaus – jak Słowo Boże ma stać się przewodnikiem na drogach wiary.
  2. b. Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej – jak prowadzić spotkania modlitewne oraz osobistą modlitwę w otwieraniu się na charyzmaty.

Kursy odbędą się w Koszalinie 19-21 oraz 26-28 stycznia 2018 więcej oraz zapisy na stronie www.kochaj.my

SPOTKANIE OPŁATKOWE PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA

Dziś w salce parafialnej przy Bazylice odbędzie się spotkanie opłatkowe przyjaciół Radia Maryja. Spotkanie po Mszy świętej o godz. 17:00.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

W tygodniu przypada TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN (18-25.01). Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Ekumeniczne w środę 24.01.2018 o godz. 18.00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (kościół rektoralny przy Domu Księży Emerytów- ul. Katedralna 37)

1% PODATKU

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej = wpisując numer KRS 0000274950 Caritas „Pomagam Bliźniemu” w swój PIT (informacje na stronie Caritas). Nasza diecezja prowadzi m.in. Centrum Kryzysowe dla Kobiet, Hospicjum w Darłowie, Dom Samotnej Matki w Koszalinie, Centrum Charytatywne w Koszalinie, Bursa dla młodzieży męskiej w Szczecinku.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Ewa ZWOLIŃSKA, l. 71,

Śp. Jan DERBIN, l. 64.

Dobry Jezu…

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish