EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
ŚWIĘTEJ RODZINY - 31.12.17
Kiedy:
30.12.2017 - 08.01.2018 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
31 grudnia 2017r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

Dziś w kościele obchodzimy Święto Świętej Rodziny i z tej racji po błogosławieństwie ogólnym udzielimy błogosławieństwa indywidualnego rodzinom.

ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU

Dziś, 31 grudnia jest ostatnim dniem kończącego się roku 2017. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której podziękujemy Panu Bogu za miniony rok i będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy 2018 rok. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

W poniedziałek, 01 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to uroczystość nakazana więc mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. Msze Św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

W sobotę, 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto nakazane więc mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. W tym dniu porządek Mszy św. jak w niedzielę – o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.  Na każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia kadzidła i kredy, które zabierzemy ze sobą na oznaczenie drzwi naszych katolickich domów. Ofiary złożone na tacę w tym dniu przeznaczone będą na pomoc misjom.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

Pragniemy poinformować, że wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy w naszej Parafii
od 28 grudnia 2017 r. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

02 stycznia (wtorek) – ul. Trzebiatowska od nr 27 do 48

03 stycznia (środa) – ul. Trzebiatowska 49 i 49a, ul. I Maja od nr 2 do 34a

04 stycznia (czwartek) – ul. I Maja 34b do 49, ul. Wiosenna, Jaśminowa, Rolna

05 stycznia (piątek) – ul. Artyleryjska, Wesoła

06 stycznia (sobota) – nie chodzimy, Uroczystość Objawienia Pańskiego

08 stycznia (poniedziałek) – ul. Mazowiecka od nr 33 do 41

Kolędę rozpoczynamy: w dni powszednie o godz. 16.00 w soboty o godz. 15.00. Prosimy, w miarę możliwości o obecność na kolędzie wszystkich członków rodziny. Prosimy także o godne przygotowanie domu na przyjęcie Bożego bł.  – na stole niech znajdzie się miejsce na krzyż, świece, Pismo św. i wodę święconą. Niech czas wizyty duszpasterskiej będzie okazją do spotkania duszpasterzy z rodzinami naszej parafii i przyjęciem Bożego bł. oraz powierzenia rodzin naszej parafii opiece i łasce Bożej.

W czasie kolędy spowiadamy przed Mszą św. o godz. 8.00. Natomiast kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek i piątek w godzinach przedpołudniowych. Przez okres kolęd nie będzie adoracji w czwartki ani dodatkowej spowiedzi w piątek.

 

 

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Zapraszamy  w I - wszy piątek miesiąca, 5 stycznia po Mszy św. wieczornej na  adoracje NS. animowaną przez wspólnotę Straży Honorowej, która potrwa do godz. 20.00 a  zakończymy KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia

ODWIEDZINY CHORYCH

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych z naszej parafii.

SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W przyszłą niedzielę, nabożeństwo różańcowe o godz. 9.30 a po Mszy św. o godz. 10.00  zamiana tajemnic we Wspólnocie żywego Różańca.

PUSZKA INWESTYCYJNA

W przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbieramy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej parafii. Za zebrane ofiary mówimy staropolskie Bóg zapłać.

PRASA KATOLICKA

Pod chórem, na stoliku wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

INTENCJE MSZALNE

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne miejsca na Msze Św. poranne.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Waldemar DZIERKOWSKI, l. 51,

Śp. Genowefa KUPISZ, l. 66.

 

 

 

Dobry Jezu…

 

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknego dnia i dobrego wypoczynku.

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish