EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2017
Kiedy:
01.12.2017 - 11.12.2017 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu  – 03 grudnia 2017 r.

 

ADWENTOWE REKOLEKCJE PARFIALNE

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy adwentowe rekolekcje w naszej parafii. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii o. Marka Kiedrowicza – naszego współbrata w zakonie,  który posługuje w naszym franciszkańskim kościele w Gdańsku. Nauki rekolekcyjne na Mszy św. roratniej o godz. 7.00 rano i na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Rekolekcje potrwają do środy 6 grudnia. Z racji rekolekcji zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy o godz. 17:30 oraz w środę do skorzystania z sakramentu spowiedzi w dodatkowym czasie tj. od 17:00 do 18:00.

ADWENTOWE RORATY

Dzisiejszą, I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele i przygotowanie do chrześcijańskiego świętowania Narodzin Pańskich. Pięknym, polskim zwyczajem jest uczestnictwo w Mszach św. Roratnich. W naszym kościele msze św. roratnie od jutra odprawiać będziemy każdego dnia (oprócz niedziel) o godz. 7.00 rano. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież a w szczególności przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania oraz dzieci i rodziców do adwentowego czuwania wraz z Maryją podczas tegorocznych rorat. Wszystkich którzy zechcą wziąć udział w Mszach roratnich prosimy o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.

Przez okres celebrowania RORAT nie będzie Mszy Św. o godz. 8:00.

PUSZKA INWESTYCYJNA

W dzisiejszą niedzielę zbieramy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej Parafii. Zebrane ofiary przeznaczymy na ogrzewanie naszej świątyni.

MSZA ŚW. W INTENCJI RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

Zapraszamy w środę na Mszę Św. o  godz. 18:00 sprawowaną w intencji dobrodziejów kościoła i klasztoru natomiast w czwartek, na comiesięczna Msza św. w intencji Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

Akatyst

W czwartek, 7 grudnia w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia, po mszy świętej wieczornej zapraszamy na AKATYST wykonaniu naszego parafialnego chóru. Akatyst to hymn ku czci Bogurodzicy.

UROCZYSTOŚCIĄ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

Zapraszamy do udziału w Nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia, którą odprawiamy na mszy świętej o godz. 18.00. W piątek, 8 grudnia przeżywać będziemy już samą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym uroczystym dniu zapraszamy do udziału we Mszy św. które odprawiać będziemy: o godz. 7.00 rano Roraty, dodatkowa Msza św. o godz. 12.00 i o godz. 18.00. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY

W przyszłą niedzielę, 10 grudnia o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyzny.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy wraz z Rodzicami na spotkanie w niedzielę, 10 grudnia br. na Mszę Świętą o godz. 11:30 podczas której nastąpi poświęcenie medalików.

KOŚCIÓŁ NA WSCHODZIE

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie

KOLĘDA

Jeśli powstały nowe budynki mieszkalne lub ktoś zamieszkał na terenie naszej parafii to prosimy o zgłoszenie tego faktu do kancelarii parafialnej. Informacja ta ułatwi organizację kolędy.

ŚWIECE I OPŁATKI WIGILIJNE

Adwent jest czasem naszego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. W kancelarii parafialnej można nabywać - świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ( małe świece kosztują 5 zł, duże 15 zł) oraz opłatki na stół wigilijny.

PRASA KATOLICKA

Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka – nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz czasopismo dla dzieci „Mały Gość”. Natomiast w kancelarii można nabyć kalendarz ścienny na 2018 r w cenie 10 zł

KATECHEZA PARAFIALNA

Informujemy i zapraszamy już dziś na katechezy parafialne które rozpoczną się od 12 grudnia
i odbywać się będą w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej. Będą to katechezy: liturgiczne, biblijne i dogmatyczne na przemian.

 

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Walentyna WIELGOŁASKA, l. 91, z ul. Sobieskiego;

Śp. Jerzy BONDAROWICZ, l. 66, z ul. Jedności Narodowej;

Śp. Irene MOCZYNSKI, l. 60, z ul. Mazowieckiej.

 

 

Dobry Jezu…

 

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknego dnia i dobrego wypoczynku.

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish