EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017
Kiedy:
26.11.2017 - 04.12.2017 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
26 listopada 2017 r.

TABLICA PAMIĄTKOWA

W dzisiejszą niedzielę po Sumie Parafialnej o godz. 10:00 nastąpi poświęcenie tablicy upamiętniającej pobyt w 1975r. w naszym Klasztorze kard. Karola Wojtyły dziś ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II.

Tablica zawiśnie na Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich do udziału.

NABOŻEŃSTWA WYPOMINKOWE

Listopad to szczególny czas naszej modlitewnej pamięci o naszych drogich zmarłych. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory w intencji zmarłych.
Do czwartku zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe  o godz. 17.30 oraz na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, którą w listopadzie sprawujemy w intencjach zmarłych polecanych w wypominkach.

DZIEŃ CUDOWNEGO MEDALIKA

Jutro tj. 27 listopada jest dniem „Cudownego Medalika”. Rycerstwo Niepokalanej będzie rozprowadzać po ulicach naszego miasta medaliki. A kto jeszcze nie ma medalika lib chciałby podarować to przy prasie w koszyczku są wyłożone i można sobie wziąć.

NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

Zapraszamy do udziału w Nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia, którą odprawiać będziemy od środy 29 listopada na mszy świętej o godz. 18.00.

SPOTKANIE KRĘGU BIBLIJNEGO

W środę 29 listopada o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego

SPOTKANIE SYNODALNE

Zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na spotkanie w czwartek 30 listopada o godz. 19:00 w salce parafialnej

DNI ODNOWY WEWNĘTRZNEJ

W tym tygodniu przypada  I-wszy piątek miesiąca dlatego do południa odwiedzimy chorych parafii z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi w tym dniu przed Mszą św. o godz. 8.00  oraz popołudniu od godz. 17.00 do 18.00.

W I-wszy piątek miesiąca i w I-wszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja NS. animowana przez wspólnotę Straży Honorowej do godz. 20.00.

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Natomiast w zakrystii lub kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2018 r. w cenie 10 zł.

ADWENT

Najbliższa niedziela, to I-wsza Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny w Kościele i przygotowanie do chrześcijańskiego świętowania Narodzin Pańskich.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Informujemy, że Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 03 grudnia br. i poprowadzi je o. Marek Kiedrowicz z Gdańska.

ŻYWY RÓŻANIEC

W przyszłą niedzielę o godz. 9.30  nabożeństwo różańcowe a po Mszy o godz. 10.00 zmiana tajemnic  we Wspólnocie Żywego Różańca.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Także w przyszłą niedzielę, 03 grudnia zbierać będziemy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej Parafii. Zebrane ofiary przeznaczymy na ogrzewanie naszej świątyni.

FRANCISZKAŃSKIE REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY

Młodzież z naszych franciszkańskich parafii zapraszamy weekendowe rekolekcje „Śladami Św. Franciszka za Jezusem”. Podczas rekolekcji chcemy wpatrywać się w życie Św. Franciszka z Asyżu, by uczyć się od niego zbliżania się do Boga. Odbędą się one w dniach 8-10 grudnia w centrum edukacyjno-formacyjnym w Koszalinie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie www.powolanie.com.pl.

KATECHEZA PARAFIALNA

Informujemy i zapraszamy już dziś na katechezy parafialne które rozpoczną się od 12 grudnia
i odbywać się będą w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej. Będą to katechezy: liturgiczne, biblijne i dogmatyczne na przemian.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Maria BANAŚ, l.84, z ul. Próżnej;

Śp. Marian Jankowski, l. 87, z ul. Kasprowicza.

 

 

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknego dnia i dobrego wypoczynku.

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish