EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XXVII Niedziela Zwykła - 01.10.2017
Kiedy:
30.09.2017 - 09.10.2017 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła – 01 października 2016 r.

 

POWITANIE O. STANISŁAWA

Witamy w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej o. Stanisława ULACZYKA, który przybył do naszej wspólnoty z Gniezna.

SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 9.30 a po Mszy św. o godz. 10.00 zamiana tajemnic we Wspólnocie żywego Różańca.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Także w dzisiejszą niedzielę, po Mszach św. zbieramy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej parafii.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Rozpoczął się miesiąc październik, który poświęcony jest w szczególny sposób modlitwie Różańcowej. Serdecznie zapraszamy od poniedziałku przez cały miesiąc październik (za wyjątkiem przyszłej soboty)  na modlitwę różańcową o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek  i środa o  godz. 16:30.

RÓŻANIEC DO GRANIC

Zapraszamy w sobotę, 7 października 2017r. na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich  na Różaniec do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się w intencji Ojczyzny i świata.

PROGRAM SPOTKANIA:

10:30 Spotkanie w kościele i katecheza

11:00 Eucharystia

12:00 Nabożeństwo eucharystyczne – adoracja

13:00 Przerwa

14:00 Modlitwa Różańcowa na plaży - Cztery części

W Tym dniu nie będzie już adoracji wieczornej dlatego czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy do włączenia się w Różaniec do Granic

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO OJCA FRANCISZKA

We wtorek, 03 października bezpośrednio po Mszy św. wieczornej zapraszamy na uroczyste nabożeństwo zwane TRANSITUS ku czci błogosławionej śmierci św. Ojca Franciszka z Asyżu – założyciela naszego Zakonu. Jest to wieczorne czuwanie przed Uroczystością św. Franciszka, która przypada w środę, 4 października.  Prosimy o przyniesienie świec.

DNI ODNOWY WEWNĘTRZNEJ

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W czwartek zapraszamy na Adorację NS od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji powołań i świętości życia powołanych. Adoracja potrwa do godz. 17:00. Natomiast na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej

W I piątek miesiąca od godz. 12:00 o. Paweł odwiedzi z posługą sakramentalną chorych parafii. Okazja do spowiedzi w tym dniu na Mszy św. o godz. 8.00 oraz popołudniu od godz. 17.00 do 18.00. Zachęcamy dzieci do praktykowania PIERWSZYCH PIĄTKÓW MIESIĄCA.

Także w I piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja NS. animowana przez wspólnotę Straży Honorowej do godz. 20.00, którą zakończymy KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Natomiast w zakrystii lub kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2018 r. w cenie 10 zł.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy wraz z Rodzicami w niedzielę 08 października br. na Mszę Świętą o godz. 11:30. W tym dniu nastąpi poświęcenie RÓŻAŃCÓW dla dzieci. Natomiast po Mszy odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne.

ZAPISY OSÓB DOROSŁYCH DO BIERZMOWANIA

Osoby dorosłe, które ukończyły 20 rok życia, mieszkają na terenie naszej parafii i nie żyją ani w konkubinacie czy w związku cywilnym i pragną przystąpić w 2018 r do Sakramentu Bierzmowania mogą zapisywać się w kancelarii do 15 października br.

ZBIÓRKA NA RZECZ MISJI

Szkolne koło Caritas organizuje zbiórkę szczoteczek i past do zębów oraz okularów (prośba by były opisane) na rzecz misji. Przedmioty te można składać w kancelarii lub zakrystii.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarły:

Śp. Jerzy KOBUSZEWSKI, l. 74 , z ul. Rybackiej,

 

Dobry Jezu…

 

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym naszą świątynię życzymy pięknego dnia i dobrego wypoczynku.

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish