EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XXV Niedziela zwykła
Kiedy:
23.09.2017 - 02.10.2017 
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017 r.

ZBIÓRKA NA HOSPICJUM W DARŁOWIE

W dzisiejszą niedzielę zgodnie z rozporządzeniem ks. Bpa odbywa się zbiórka do puszki na Hospicjum w Darłowie. Puszka wystawiona jest przy szklanych drzwiach. Za złożone ofiary mówimy Bóg zapłać

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”,  natomiast w kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2018 r. w cenie 10 zł.

KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria parafialna we WRZESIENIU czynna jest we wtorki i piątki od godz. 10.00 – 11.30 oraz od godz. 16.00 – 17.30.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godz. 17:00.

ZAPISY OSÓB DOROSŁYCH DO BIERZMOWANIA

Osoby dorosłe, które ukończyły 20 rok życia, mieszkają na terenie naszej parafii i nie żyją ani w konkubinacie czy w związku cywilnym i pragną przystąpić w 2018 r do Sakramentu Bierzmowania mogą zapisywać się w kancelarii do 15 października br.

SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik, który poświęcony jest w szczególny sposób modlitwie Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 9.30 a po Mszy św. o godz. 10.00 zamiana tajemnic we Wspólnocie Żywego Różańca.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Także w przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbierać będziemy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej parafii.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy wraz z Rodzicami na pierwsze spotkanie w niedzielę 08 października br. na Mszę Świętą o godz. 11:30. W tym dniu nastąpi poświęcenie RÓŻAŃCÓW dla dzieci. Po Mszy Św. odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne.

WARSZTATY

Serdecznie zapraszamy w sobotę 30 września br. na warsztaty pt. Poznaj moc języka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 w salkach parafialnych a zakończy się Mszą Św. o godz. 18:00. Warsztaty poprowadzi p. Zuzanna Zuzelska i p. Henryk Krzosek. Za udział w warsztatach jest ofiara dobrowolna.

FORUM CHARYZMATYCZNE

W dniach 6-08.10 odbędzie się w Koszalinie V Forum Charyzmatyczne: "Idźcie i głoście...". Informacje na stronie: www.kochaj.my oraz na plakacie.
SPOTKANIE DLA KOBIET
1 października w Koszalinie odbędzie się konferencja dla kobiet „KRÓLEWSKA KREW PŁYNIE W TOBIE”. Szczegóły na plakacie
SYNOD DIECEZJALNY
Biskup Edward
Dajczak otrzymał odpowiedź na list informujący papieża Franciszka o II Synodzie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ojciec Święty zapewnia nas o modlitwie w intencjach synodu oraz udziela apostolskiego błogosławieństwa uczestnikom prac synodalnych, wśród nich również członkom parafialnych zespołów synodalnych, i całej wspólnocie ludu Bożego naszej diecezji.
We wtorek, 26 września na 18:45 zapraszam do domu parafialnego na spotkanie członków parafialnego zespołu synodalnego.

KOMUNIKAT KS. BISKUPA DOTYCZĄCY „RÓŻANIEC DO GRANIC”

 

Drodzy Diecezjanie,

7 października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie

- „Różaniec do Granic”, podczas którego Polacy wyjdą na granice naszej Ojczyzny, by modlić się i powierzyć swoje życie Maryi. Dobrze wiemy, że Maryja jest Królową Polski i przez całe pokolenia opiekuje się nami, a w trudnych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej.

 

Jako ratunek dla świata Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.

Dokładnie 140 lat temu objawiła się w Gietrzwałdzie i powiedziała:

„Odmawiajcie codziennie różaniec!”. Czterdzieści lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie. Pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej Ojczyzny i całej Europy.

 

Zachętą do wspólnej modlitwy różańcowej dookoła Polski niech będą także słowa siostry Łucji z Fatimy, która powiedziała: „Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca”.

 

Poprosiłem już księży o zorganizowanie w sobotę, 7 października, nabożeństwa w parafiach które ustanowiłem kościołami stacyjmi. W kościołach tych o godz. 11:00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej przejdziemy na nadmorskie plaże, by odmówić wspólnie różaniec. Przyjedźmy w stanie łaski uświęcającej, by jak najowocniej przeżyć to spotkanie.

 

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się na granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach. Proszę duszpasterzy, aby w tym dniu przeżywali bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe.

Tego dnia cała Polska od Bałtyku po Tatry, na Wschodzie i Zachodzie wyszepta swoją modlitwę do Bożej Matki. Nie może nas tam zabraknąć, czekam na Was! Otaczam modlitwą i błogosławię.

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Nasz Kościół został ustanowiony jaki stacyjny dlatego zapraszamy w tym dniu do naszego kościoła:

10:30 Spotkanie w kościołach stacyjnych

11:00 Eucharystia

12:00 Nabożeństwo eucharystyczne – adoracja

14:00 Różaniec na plaży

Wszelkie informacje na plakacie i ulotkach.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarła:

Śp. Bożena MATYS, l. 56 , z ul. Jedności Narodowej.

 

Dobry Jezu…

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish