Franciszkanie

podwyższenia Św. Krzyża

Array

EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Kiedy:
12.08.2017 - 21.08.2017 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 sierpnia 2017 r.

WIZYTA PROWINCJALNEGO ASYSTENTA DS. MISJI

W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii asystenta ds. misji br. Roberta wraz z misjonarzem z Ekwadoru o. Krzysztofem i współbratem z Kenii br. Józefem, którzy przybliżą nam problematykę misyjną.

CZUWANIE FATIMSKIE

Dziś bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Naszą modlitwę różańcową rozpoczniemy o godz. 16.00. Odmówimy cztery części różańca. Następnie procesja z NS i figurą MB Fatimskiej dookoła naszego kościoła. Nasze czuwanie zakończymy uroczystym błogosławieństwem lourdskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej i czuwania z Maryją. Na nabożeństwo przynosimy świece.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBEGO

Jutro obchodzimy uroczystość Św. Maksymiliana M. Kolbego, który jest patronem naszej franciszkańskiej Prowincji zakonnej. W tym dniu pragniemy dziękować Bogu przez wstawiennictwo świętego współbrata za wszelkie łaski i dobro jakimi obdarza naszą Prowincję zakonną. Św. Maksymilian M. Kolbe jest także patronem trudnych czasów. Przez jego wstawiennictwo zawierzajmy także nasze rodziny i sprawy naszego codziennego życia.

Zapraszamy do zakupu nowej książki o św. Maksymilianie Marii Kolbe autorstwa p. Tomasza TERLIKOWSKIEGO. Książkę można nabyć w kancelarii w cenie 35 zł.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

We wtorek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP - jest to święto nakazane a więc mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. W tym dniu odprawiamy Msze św. w następującym porządku (7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 13.00; 19.00). Na każdej Mszy św. przed błogosławieństwem dokonamy poświęcenia kwiatów, ziół i owoców.

SPOTKANIE FRANCISZKAŃSKIEGO ZAKONU ŚWIECKICH

W przyszłą niedziele odbędzie się spotkanie FZŚ na Mszy Świętej o godz. 10:00

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Natomiast w kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2018 r. w cenie 10 zł.

KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria parafialna czynna będzie w piątek od godz. 10.00 – 11.30 oraz od godz. 16.00 – 17.30.

INTENCJE MSZALNE

Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwa do godz. 17:00.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 18:00 do 19:00.

Pielgrzymka

Zapraszamy na DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10:00 nabożeństwem różańcowym, po nim koncert ewangelizacyjny  natomiast o godz. 1200 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia. Po Mszy Świętej festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin.

KLERYCY WSD Z KOSZALINA

W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia w naszym kościele gościć będziemy kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy przedstawią list rektora WSD i prosić będą
o wsparcie dla swojej uczelni.

 

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Henryk CZAJA, l. 74,  z ul. Jedności Narodowej,

Śp. Grzegorz SZMURŁO, l. 43, z ul. Wylotowej.

Dobry Jezu…

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish