Franciszkanie

podwyższenia Św. Krzyża

Array

EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 06.08.2017
Kiedy:
05.08.2017 - 14.08.2017 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
06 sierpnia 2017 r.

PUSZKA INWESTYCYJNA

W dzisiejszą niedzielę, po Mszach św. zbieramy  dobrowolne ofiary do puszek na inwestycje w naszej parafii. Ofiary te dalej zbieramy na remont zakrystii górnej.

KONCERT ORGANOWY

Także dziś, po Mszy św. o godz. 11.30, p. Rafał Bator, nasz organista zaprasza na krótki koncert. Zagrają organy oraz flet.

 

SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Natomiast  nabożeństwo różańcowe o godz. 9.30 a po Mszy św. o godz. 10.00 zamiana tajemnic we Wspólnocie żywego Różańca.

ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ

Zapraszamy w czwartek 10 sierpnia na godz. 19:00 na Mszę świętą, która zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny.

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Natomiast w kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2018 r. w cenie 10 zł.

KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria parafialna w miesiącach SIERPIEŃ I WRZESIEŃ czynna będzie we wtorki i piątki od godz. 10.00 – 11.30 oraz od godz. 16.00 – 17.30.

INTENCJE MSZALNE

Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia.

DODATKOWA MSZA ŚW.

W miesiącach lipcu i w sierpniu odprawiamy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy.

KSIĄŻKA O ŚW. MAKSYMILIANIE KOLBE

Zapraszamy do zakupu nowej książki o św. Maksymilianie Marii Kolbe autorstwa p. Tomasza TERLIKOWSKIEGO. Książkę można nabyć w kancelarii w cenie 35 zł.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwa do godz. 17:00.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 18:00 do 19:00.

FRANCISZKAŃSKIE WIECZORY

Pragniemy serdecznie zaprosić parafian i wczasowiczów na FRANCISZKAŃSKIE WIECZORY, które będą miały miejsce w naszym kościele od 10 do 12 sierpnia br. Katechezy rozpoczynać będzie Eucharystia o godz. 19.00 a po niej konferencje, które wygłosi Pani Irena Neumueler.

Tematyka rekolekcyjna:

Czwartek, 10 sierpnia: Boskie spojrzenie. Jak „wypisać się” z żalu?

Piątek, 11 sierpnia: Samotność a osamotnienie. Bliskość, która leczy.

Sobota, 12 sierpnia: On i ona – dar i zadanie.

Serdecznie zapraszamy na duchowo - rekolekcyjne wieczory do naszego kościoła.

CZUWANIE FATIMSKIE

W przyszłą niedzielę bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Naszą modlitwę różańcową rozpoczniemy o godz. 16.00. Odmówimy cztery części różańca. Następnie procesja z NS i figurą MB Fatimskiej dookoła naszego kościoła. Nasze czuwanie zakończymy uroczystym błogosławieństwem lourdskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej i czuwania z Maryją.

WIZYTA PROWINCJALNEGO ASYSTENTA DS. MISJI

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii asystenta ds. misji wraz z misjonarzem z Ekwadoru i współbratem z Kenii, którzy przybliżą nam problematykę misyjną.

SZKOŁA MODLITWY

W Koszalinie działa szkoła modlitwy dla wszystkich, a w szczególności młodych. To miejsce dla tych którzy chcą uczyć się wyjątkowej relacji z Bogiem. Szczególnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pielgrzymką do Myśliborza, gdyż po szkole modlitwy pragniemy się spotkać. Najbliższe spotkanie szkoły w czwartek 10 sierpnia 2017 roku w kościele pw. św. Józefa (przy katedrze) o godz. 18.30.

PIESZA PIELGRZYMKA MIŁOSIERDZIA Z KOSZALINA DO MYŚLIBORZA

Po raz siedemnasty z Koszalina wyruszy Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia do Myśliborza. Trasa liczy 225 km. Termin pielgrzymki: od 16 sierpnia do 25 sierpnia 2017 r. Wyjście z koszalińskiej katedry po Mszy Świętej o godzinie 7:00. Wejście do Myśliborza 24 sierpnia, w tym dniu pielgrzymi przeżywają wieczorne czuwanie modlitewne. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 693 972 069.

KOMUNIKAT KS. BISKUPA

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO

ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN
DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ
NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE

 

 

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny!

 

Już dziś pragnę Was z serca zaprosić na nasze wspólne spotkanie rodzin, na Górę Chełmską w Koszalinie.

Chciałbym przypomnieć nam wszystkim piękne słowa, wypowiedziane przez Papieża Franciszka w czasie tegorocznej pielgrzymki do Fatimy. Papież mówił wtedy: że z ramion Maryi przyjdzie nadzieja i pokój, których potrzebują i o które błaga dla wszystkich, a zwłaszcza dla chorych i niepełnosprawnych, więźniów i bezrobotnych, ubogich i opuszczonych.

Właśnie dlatego, co roku chcemy się spotykać u Matki, aby każda rodzina naszej diecezji mogła zobaczyć, że są ludzie myślący podobnie, nie wstydzący się swojej wiary oraz tego, że wciąż poszukują Boga.

Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy tam wspólnie trwali na modlitwie.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 1000 nabożeństwem różańcowym, o godz. 11 odbędzie się koncert ewangelizacyjny, natomiast o godz. 1200 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami ofiaruję Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie w swoim sercu, a które często spędzają sen z waszych powiek.

Po Eucharystii czeka nas wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin.

 

Na trud pielgrzymowania i na radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!

 

 

 

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski


 

Koszalin, dn. 4 sierpnia 2017 roku.

Znak: B23 – 6/17

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Maria SMARUJ, l. 70,  z ul. Jasnej,

Śp. Paweł OBUCHOWSKI, l. 44, z ul. Artyleryjskiej.

Dobry Jezu…

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish