Franciszkanie

podwyższenia Św. Krzyża

Array

EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Kiedy:
08.07.2017 - 18.07.2017 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  – 09 lipca 2017 r.

KSIĄŻKA O ŚW. MAKSYMILIANIE KOLBE

Zapraszamy do zakupu nowej książki o św. Maksymilianie Marii Kolbe autorstwa p. Tomasza TERLIKOWSKIEGO. Święty ten znany jest najczęściej z oddania życia za współwięźnia w Oświęcimiu. Warto zapoznać się z innym też obrazem jego świętości. Św. Maksymilian patronuje naszej Diecezji,  przedsiębiorcom, abstynentom oraz jak powiedział Jan Paweł II „sprawom i czasom trudnym”.

Książkę można nabyć w dzisiejszą niedzielę przed kościołem  oraz w kancelarii w cenie 35 zł.

Natomiast 11 lipca 2017 r. po mszy św. wieczornej o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie z autorem książki p. Tomaszem Terlikowskim.

PRASA KATOLICKA

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY

Zapraszamy w poniedziałek 10 lipca na godz. 19:00 na comiesięczną Mszę świętą, która zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W czwartek, 13 czerwca serdecznie zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. O godz. 18.30 odmówimy I część Różańca w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym. Po Mszy św. wieczornej odmówimy kolejne trzy części różańca. Na zakończenie czuwania fatimskiego – procesja eucharystyczna dookoła naszego kościoła z figurą Matki Bożej oraz błogosławieństwo lourdskie i Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

W tym dniu Eucharystia będzie sprawowana z Mszy Św. wotywnej o Duchu Świętym z racji trwającego II Synodu Diecezjalnego.

INTENCJE MSZALNE

Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia.

DODATKOWA MSZA ŚW.

W miesiącach lipcu i w sierpniu odprawiamy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy.

FRANCISZKAŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA

Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami z dwóch miejsc z Elbląga - 15 dni pieszego pielgrzymowania lub z Gdańska - 7 dni pieszego pielgrzymowania. Z Elbląga wychodzimy 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do osób, które wcześniej wyszły z Elbląga. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.franciszek.elblag.pl orz ulotce wyłożonej na stoliku przy czasopismach.

Diecezjalna Pielgrzymka Piesza PIELGRZYMKA

Już po raz 35-ty ze skrzatuskiego sanktuarium wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Trwa 1 - 13 sierpnia. Można uczestniczyć w całości lub tylko w poszczególne dni. Serdecznie zapraszam do udziału dorosłych i młodzież. Spotkania informacyjne odbędą się 21 czerwca o 18.30 w Kołobrzegu w parafii Św. Wojciecha oraz 22 czerwca w Białogardzie w parafii Narodzenia NMP (duży kościół) o 18.30. Osoby chętne mogą uzyskać dodatkowe informacje u przewodnika Grupy 2 ks. Tomasza Zabielskiego 505 326 472 oraz na facebook-u "Grupa Druga Kołobrzeg".

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwa do godz. 17:00.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 18:00 do 19:00.

FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH

W przyszłą niedzielę, 16 lipca na Mszy o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie FZŚ.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na inwestycje w parafii. Zebraliśmy 2853 zł. Bóg zapłać

PRZYSTAŃ Z JEZUSEM

W dniach od 19 do 23 lipca odbędzie się w naszej diecezji ogólnopolska inicjatywa Przystań z Jezusem. Rozpocznie się w Koszalinie, gdzie od środy do piątku (19-21.07) rekolekcje przygotowujące ewangelizatorów wygłosi Ks.Bp Edward Dajczak. Drugi etap to czas ewangelizacji podczas festiwalu Sunrise w Kołobrzegu w dniach 21-23.07.Rekolekcje odbywać się będą w sali Szkoły Nowej Ewangelizacji przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Udział w nich może wziąć każdy, ale po uprzednim zgłoszeniu. Jest możliwość również wykupienia całodziennego wyżywienia na czas rekolekcji. Wszelkie informacje na stronie www.przystanzjezusem.pl oraz pod nr tel. 783390033
Podczas ewangelizacji w samym Kołobrzegu prowadzona będzie przez 24 - godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy od piątku do niedzieli do kościoła rektoralnego przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Teresa RYBAKOWSKA, l. 91,  z ul. Świerkowej,

Śp. Andrzej BUJAK, l. 65, z ul. Grochowskiej,

Śp. Wanda TOBOLSKA, l. 83, z ul. Trzebiatowskiej.

Śp. Romualda BINKOWSKA, l. 79.

Dobry Jezu…

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish