Franciszkanie

podwyższenia Św. Krzyża

Array

EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Kiedy:
01.07.2017 - 11.07.2017 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 02 lipca 2017 r.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę, po Mszach św. zbieramy dobrowolne ofiary do puszek na inwestycje w naszej parafii. Ofiary te zbieramy na malowanie i wymianę szafy w zakrystii górnej.

PRASA KATOLICKA

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w którym przeczytamy o tym jak działają loże wolnomularskie i dlaczego katolik nie może zostać masonem  oraz do lektury L’osservatore Romano, w którym znajdziemy wypowiedzi papieża Franciszka.

ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ

Zapraszamy w środę 05 lipca na godz. 19:00 na Mszę świętą, która zostanie odprawiona w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i klasztoru.

DNI ODNOWY WEWNĘTRZNEJ

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W czwartek zapraszamy na Adorację NS od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji powołań i świętości życia powołanych i potrwa do godz. 17:00. Natomiast na Mszę świętą wieczorną zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi na Mszy św. o godz. 7.00 oraz popołudniu od godz. 18.00 do 19.00. i na Mszy św. wieczornej. Także w I piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na  adoracje NS. animowaną przez wspólnotę Straży Honorowej. Adoracja potrwa do godz. 21.00 i zakończymy ją KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia

INTENCJE MSZALNE

Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia.

POSŁUGA CHORYM

Pragniemy poinformować, że w czasie wakacyjnym (w miesiącach lipcu i sierpniu) nie udajemy się z pierwszopiątkową wizytą do chorych. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.

DODATKOWA MSZA ŚW.

W miesiącach lipcu i w sierpniu odprawiamy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy.

REKOLEKCJE OAZOWE

Zapraszamy młodzież na rekolekcje oazowe na Kaszubach w dniach 15-31 lipca 2017r.

Koszt: 440 zł
Szczegółowe informacje u o. Macieja lub o. Pawła

FRANCISZKAŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA

Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami z dwóch miejsc z Elbląga - 15 dni pieszego pielgrzymowania lub z Gdańska - 7 dni pieszego pielgrzymowania. Z Elbląga wychodzimy 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do osób, które wcześniej wyszły z Elbląga. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.franciszek.elblag.pl orz ulotce wyłożonej na stoliku przy czasopismach.

KSIĄŻKA O ŚW. MAKSYMILIANIE KOLBE

Zapraszamy do zakupu nowej książki o św. Maksymilianie Marii Kolbe autorstwa p. Tomasza TERLIKOWSKIEGO. Święty ten znany jest najczęściej z oddania życia za współwięźnia w Oświęcimiu. Warto zapoznać się z innym też obrazem jego świętości. Św. Maksymilian patronuje naszej Diecezji,  przedsiębiorcom, abstynentom oraz jak powiedział Jan Paweł II „sprawom i czasom trudnym”.

Książkę można nabyć w kancelarii oraz w przyszłą niedzielę przed kościołem  w cenie 35 zł.

Natomiast 11 lipca 2017 r. po mszy św. wieczornej o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie z autorem książki p. Tomaszem Terlikowskim.

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish