Franciszkanie

podwyższenia Św. Krzyża

Array

EMAIL Drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zdarzenie 

Tytuł:
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
Kiedy:
15.06.2017 - 26.06.2017 
Gdzie:
Kościół Św. Krzyża - Kołobrzeg
Kategoria:
Ogłoszenia Duszpasterskie

Opis

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA  – 18 czerwca 2017 r.

ZBIÓRKA NA KSZTAŁCENIE W DIECEZJI

W dzisiejszą niedzielę, zarządzeniem Księdza Biskupa ordynariusza zbieramy dobrowolne ofiary na potrzeby KUL-u i kształcenia w naszej diecezji. Ofiary można składać do puszki wystawionej przy szklanych drzwiach. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.

PRASA KATOLICKA

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy o godz. 18.30.

ZAPISY DO I KOMUNII ŚW.

Rozpoczęły się w kancelarii zapisy dzieci, które przystąpią w przyszłym roku szkolnym do I Komunii Świętej. Dzieci nie z naszej Parafii muszą mieć pozwolenie od swojego Proboszcza.

Informujemy, że uległ zmianie termin Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku.

Ta uroczystość odbędzie się 27 maja 2018 r. o godz. 10:00 oraz dzieci z Morskiej Krainy przystąpią o godz. 11:30.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 18:00 do 19:00.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja trwa do godz. 17:00.

REKOLEKCJE OAZOWE

Zapraszamy młodzież na rekolekcje oazowe na Kaszubach w dniach 15-31 lipca 2017r.

Koszt: 440 zł
Szczegółowe informacje u o. Macieja lub o. Pawła

INTENCJE MSZALNE

Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia.

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO

W piątek, 23 czerwca obchodzić będziemy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Natomiast w sobotę, 24 czerwca obchodzimy uroczystość NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.

Msze św. w tych dniach w naszym kościele o godz. 7:00 i 19:00.

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE

Młodzież męską, która pragnie zbliżyć się do Boga i szuka własnej drogi życia zapraszamy w czasie wakacji na  „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”: od 28 czerwca do 2 lipca w Łodzi i od 21 do 25 sierpnia w Gdyni. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl

FRANCISZKAŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA

Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z nami z dwóch miejsc z Elbląga - 15 dni pieszego pielgrzymowania lub z Gdańska - 7 dni pieszego pielgrzymowania. Z Elbląga wychodzimy 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do osób, które wcześniej wyszły z Elbląga. Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.franciszek.elblag.pl.

STUDIA Z TEOLOGII

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Instytut Teologiczny zapraszają do podjęcia zaocznych studiów z teologii w Koszalinie: magisterskich, dających uprawnienia do nauczania religii w szkołach; podyplomowych teologiczno-katechetycznych dla nauczycieli, uprawniających do nauczania religii jako drugiego przedmiotu, oraz podyplomowych dla osób zainteresowanych pogłębianiem wiedzy religijnej. [Nabór na studia już się rozpoczął, szczegóły na plakacie i na ulotkach].

KSIĄŻKA O ŚW. MAKSYMILIANIE KOLBE

Zapraszamy do zakupu nowej książki o św. Maksymilianie Maria Kolbe autorstwa p. Tomasza TERLIKOWSKIEGO. Święty ten znany jest najczęściej za oddanie życia za współwięźnia w Oświęcimiu. Warto zapoznać się z innym też obrazem jego świętości. Św. Maksymilian patronuje naszej Diecezji,  przedsiębiorcom, abstynentom oraz jak powiedział Jan Paweł II „sprawom i czasom trudnym”.

Książkę można nabyć w kancelarii w cenie 35 zł. Natomiast 11 lipca 2017 r. po mszy św. wieczornej o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie z autorem książki p. Tomaszem Terlikowskim.

Miejsce

Kościół Św. Krzyża
Miejsce:
Kościół Św. Krzyża
Ulica:
Jedności Narodowej 68
Kod:
78-100
Miasto:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Kraj: pl

Opis

1 lipca 1972 roku parafię św. Marcina przejęło duchowieństwo diecezjalne, a franciszkanie zatrzymali się przy poprotestanckim kościele Św. Krzyża, wybudowanym w 1932 roku, a od roku 1948 użytkowanym przez parafię św. Marcina. 3 marca 1973 roku erygowano przy kościele Św. Krzyża klasztor franciszkański,a 9 czerwca 1973 erygowano przy nim parafię. Wybudowano tu też nowy budynek klasztorny.

Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish