Ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
piątek, 03 sierpnia 2012 15:01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła – 06 października 2019 r.

PUSZKA INWESTYCYJNA

W dzisiejszą niedzielę, po Mszach św. zbieramy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej parafii.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież przez cały miesiąc październik  na modlitwę różańcową o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki  i środy o  godz. 16:30.

LEGION MARYI

Zapraszamy we wtorek na godz. 19:00 na spotkanie grupy Maryjnej „Legion Maryi”, które odbędzie się w salce parafialnej

KANDYDACI DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Najbliższe spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze wszystkich grup w czwartek 10 października o 19:00.

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY

W czwartek, 10 października o godz. 18:00 comiesięczna Msza Święta w intencji Ojczyzny.

KANCELARIA NIECZYNNA

W piątek, 11 października kancelaria parafialna będzie czynna tylko  w godz. 16:00-17:30.

KLUB SENIORA

Stowarzyszenie Senior Junior zaprasza wszystkich seniorów z naszej dzielnicy zachodniej
11 października na Eucharystię o godz. 18:00 , która zostanie odprawiona w intencji Seniorów a po niej na spotkanie w salce w domu parafialnym.

SCHOLA
Pragniemy aby i w naszej parafii była schola dlatego zapraszamy dzieci i młodzież na próbę w sobotę na godz. 10:00 do salki parafialnej.
MŁODZIEŻ

Młodzież zainteresowana wspólnotą młodzieżową, nauką gry na gitarze lub nauką łaciny prosimy o kontakt z o. Krzysztofem.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W przyszłą niedzielę, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. O godz. 17.30 odmówimy pierwszą część Różańca św. a po Mszy św. kolejne części. Nabożeństwo zakończymy procesją, uroczystym błogosławieństwem lourdskim i Apelem maryjnym. Na nabożeństwo prosimy o przyniesienie świec.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach naszego codziennego życia.
ZAPISY OSÓB DOROSŁYCH DO BIERZMOWANIA

Osoby dorosłe, które ukończyły 20 rok życia, mieszkają na terenie naszej parafii i nie żyją ani w konkubinacie czy w związku cywilnym i pragną przystąpić w 2019 r do Sakramentu Bierzmowania mogą zapisywać się w kancelarii do 14 października br.

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

NABOŻEŃSTWA WYPOMINKOWE

Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w kancelarii parafialnej tam każdy otrzyma informację o dniu w którym będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich zmarłych.

DZIEŃ PAPIESKI

W przyszłą niedzielę  w całej Polsce będziemy obchodzili XIX Dzień Papieski – pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY!”. Ten dzień połączony jest ze zbiórką ofiar na stypendia dla zdolnych i ubogich uczniów z małych miejscowości i obszarów wiejskich dlatego po każdej mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary na ten cel.

DOM KSIĘŻY EMERYTÓW

Bp Czesław Domin 11 października 1994 r. powołał do istnienia Dom Księży Emerytów w Kołobrzegu (do dziś jedyne takie miejsce w naszej diecezji). Księża Seniorzy po latach duszpasterskiej posługi czas zasłużonego odpoczynku odnajdują w starej plebanii przy małym kościele, gdzie w najbliższy piątek o godz. 9:00 w Eucharystii razem z Biskupem Diecezjalnym Edwardem Dajczakiem będziemy dziękowali Bogu za minione ćwierć wieku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
ZAKUP
informujemy, że za ofiarę złożoną przez rodziców dzieci które w maju przyjęły Pierwszą Komunię Świętą został zakupiony  mikrofon na ołtarz, część lekcjonarzy oraz dla scholii mikser, mikrofon. Za dar serca jeszcze raz dziękujemy.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU
W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 17:00 do 18:00. W piątek podczas trwania Sakramentu Spowiedzi będzie również możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019 r.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Od wtorku rozpoczyna się miesiąc październik, który poświęcony jest w szczególny sposób modlitwie Różańcowej. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież od poniedziałku przez cały miesiąc październik  na modlitwę różańcową o godz. 17.30.

Różaniec dla dzieci w poniedziałek  i środę o  godz. 16:30. Natomiast 6 października na Mszy Św. o godz. 11:30 nastąpi poświęcenie różańców dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą.

LEGION MARYI

Zapraszamy we wtorek na godz. 19:00 na spotkanie grupy Maryjnej „Legion Maryi”, które odbędzie się w salce parafialnej

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO OJCA FRANCISZKA

W czwartek, 03 października bezpośrednio po Mszy św. wieczornej zapraszamy na uroczyste nabożeństwo zwane TRANSITUS ku czci błogosławionej śmierci św. Ojca Franciszka z Asyżu – założyciela naszego Zakonu. Jest to wieczorne czuwanie przed Uroczystością św. Franciszka, która przypada w piątek, 4 października.  Prosimy o przyniesienie świec.

BŁOGOSŁAWIENIE ZWIERZĄT

4 października o godz. 16:45 na placu przed klasztorem odbędzie się błogosławienie zwierząt. Zapraszamy  sympatyków zwierząt wraz ze swoimi pupilami. Prosimy również o zadbanie o bezpieczeństwo np. żeby psy były na smyczy i w kagańcu.

„Warto wspomnieć, że zwyczaj błogosławienia zwierząt jest ściśle związany ze wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu przypadającym na 4 października, który szczególnie ukochał wszystkie stworzenia i nazywał je  naszymi mniejszymi braćmi.”

DNI ODNOWY WEWNĘTRZNEJ

W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W czwartek zapraszamy na Adorację NS od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego i modlitwą w intencji powołań i świętości życia powołanych. W tym dniu Msza św. Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej o godz. 18:00.

W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi na Mszy św. o godz. 8.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00.

W I-wszy piątek i I-wszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na  adoracje NS. animowaną przez wspólnotę Straży Honorowej. Adoracja potrwa do godz. 20.00 i zakończymy ją KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia

WIZYTA U OSÓB CHORYCH

W pierwszy piątek m-ca udajemy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.

KANCELARIA NIECZYNNA

W pierwszy piątek października kancelaria parafialna będzie czynna tylko popołudniu w godz. 16:00-17:30

SCHOLA
Pragniemy aby i w naszej parafii była schola dlatego zapraszamy dzieci i młodzież na próbę w sobotę na godz. 10:00 do salki parafialnej.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach naszego codziennego życia.

ZAPISY OSÓB DOROSŁYCH DO BIERZMOWANIA

Osoby dorosłe, które ukończyły 20 rok życia, mieszkają na terenie naszej parafii i nie żyją ani w konkubinacie czy w związku cywilnym i pragną przystąpić w 2019 r do Sakramentu Bierzmowania mogą zapisywać się w kancelarii do 14 października br. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 20 października o godz. 19:00 w salce parafialnej.

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Arka” natomiast w kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2020 r. w cenie 10 zł.

SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W przyszłą niedzielę, 6 października nabożeństwo różańcowe o godz. 9.30 a po Mszy św. o godz. 10.00 zamiana tajemnic we Wspólnocie żywego Różańca.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Także w przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbierać będziemy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej parafii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2019 r.

PRZEDSTAWIENIE O ŚW. MAKSYMILIANIE

Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na godz. 19:00  na przedstawienie o MĘCE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO WEDŁUG DOKUMENTÓW ZEZNAŃ I ŚWIADECTW. Misterium franciszkańskie jest zaproszeniem do wspólnego przeżycia świadectwa o ostatnim etapie życia św. Maksymiliana.
W misterium biorą udział zakonnicy z Niepokalanowa.

 

Po Przedstawieniu zapraszamy młodzież na spotkanie wspólnoty Oazowej.

LEGION MARYI

Zapraszamy we wtorek na godz. 19:00 na spotkanie grupy Maryjnej „Legion Maryi”, które odbędzie się w salce parafialnej

RELIKWIE BŁOGOSŁAWIONEJ S.MARTY WIECKIEJ
W czwartek na Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy gościć RELIKWIE BŁOGOSŁAWIONEJ SIOSTRY MART WIECKIEJ – szarytki. A po Eucharystii prelekcja na jej temat. Zapraszamy
KANCELARIA PARAFIALNA
W piątek kancelaria parafialna będzie czynna od 16:00 do 17:30.
SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI PRZYGTOWUJĄCYCH SIĘ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.
Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 27 września (piątek) po Mszy Świętej wieczornej w kościele
SCHOLA
Pragniemy aby i w naszej parafii była schola dlatego zapraszamy dzieci i młodzież na próbę w sobotę 21 września na godz. 10:00 do salki parafialnej.
INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach naszego codziennego życia.
PRASA KATOLICKA i KALENDARZ
Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Natomiast w zakrystii lub kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2020 r. w cenie 10 zł.
ZAPISY OSÓB DOROSŁYCH DO BIERZMOWANIA
Osoby dorosłe, które ukończyły 20 rok życia, mieszkają na terenie naszej parafii i nie żyją ani w konkubinacie czy w związku cywilnym i pragną przystąpić w 2020 r do Sakramentu Bierzmowania mogą zapisywać się w kancelarii do 14 października br.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU
W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 17:00 do 18:00. W piątek podczas trwania Sakramentu Spowiedzi będzie również możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarła:

Śp. Elvira FALCIONI, l. 99.

 

 

Dobry Jezu…

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 r.

WIZYTA MISJONARZA
Dziś gościmy w naszej parafii misjonarza z Ekwadoru o. Michała Sabatowskiego, który przybliża nam problematykę misyjną oraz zbiera dobrowolne ofiary na cele misyjne.

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

W dzisiejszą niedzielę odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza święta o godz. 18:00 a po niej spotkanie z duszpasterzem. Natomiast spotkania w grupach z animatorami odbywają się według ustalonego grafiku.

LEGION MARYI

Zapraszamy we wtorek na godz. 19:00 na spotkanie grupy Maryjnej „Legion Maryi”, które odbędzie się w salce parafialnej

IMIENINY OJCA MAURYCEGO

W sobotę, 21 września podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 pragniemy się modlić w intencji Solenizanta o. Maurycego. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za dar osoby o. Maurycego.  
PRZEDSTAWIENIE O ŚW. MAKSYMILIANIE

Już dziś zapraszamy na 22 września br. na godz. 19:00  na przedstawienie o MĘCE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO WEDŁUG DOKUMENTÓW ZEZNAŃ I ŚWIADECTW. Misterium franciszkańskie jest zaproszeniem do wspólnego przeżycia świadectwa o ostatnim etapie życia św. Maksymiliana. W misterium biorą udział zakonnicy z Niepokalanowa.

 

Po Przedstawieniu zapraszamy młodzież na spotkanie wspólnoty Oazowej.

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 27 września (piątek) po Mszy Świętej wieczornej w kościele
INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach naszego codziennego życia.
PRASA KATOLICKA i KALENDARZ
Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Natomiast w zakrystii lub kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2020 r. w cenie 10 zł.

ZAPISY OSÓB DOROSŁYCH DO BIERZMOWANIA

Osoby dorosłe, które ukończyły 20 rok życia, mieszkają na terenie naszej parafii i nie żyją ani w konkubinacie czy w związku cywilnym i pragną przystąpić w 2020 r do Sakramentu Bierzmowania mogą zapisywać się w kancelarii do 14 października br.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 17:00 do 18:00. W piątek podczas trwania Sakramentu Spowiedzi będzie również możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie polecają się zmarli:

Śp. Alicja MILLER, l. 62;

Śp. Henryka DĄBROWSKA, l. 65.

 

 

Dobry Jezu…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła – 08 września 2019 r.

TACA NA SANKTUARIUM W SKRZATUSZU

Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Bpa Edwarda Dajczaka zbierana taca w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY

Zapraszamy we wtorek, 10 września na godz. 18:00 na comiesięczną Mszę świętą, która zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.

LEGION MARYI

Zapraszamy we wtorek na godz. 19:00 na spotkanie grupy Maryjnej „Legion Maryi”, które odbędzie się w salce parafialnej.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W piątek, 13 września zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie. O godz. 17.30 odmówimy pierwszą część Różańca św. a po Mszy św. kolejne części. Nabożeństwo zakończymy procesją, uroczystym błogosławieństwem lourdskim i Apelem maryjnym. Na nabożeństwo prosimy o przyniesienie świec.

ODPUST PARAFIALNY

Pragniemy wszystkich zaprosić na parafialną uroczystość odpustową Podwyższenia Świętego Krzyża, która przypada w sobotę, 14 września. W tym dniu Uroczysta Suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi misjonarz z Ekwadoru – o. Michał Sabatowski. Niech to będzie nasze wspólne świętowanie.

SKRZATUSZ DLA MŁODZIEŻY

14 września odbędzie się spotkanie Młodzieży w Skrzatuszu.

Zapisy wraz z wpłatą 20 zł u o. Krzysztofa do dnia dzisiejszego (8 września).

PIELGRZYMKA DO SKRZATUSZA

Zapraszamy osoby dorosłe na diecezjalną pielgrzymkę do Skrzatusza 15 września. Zapisy starszych wraz z wpłatą 40 zł przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii kołobrzeskiej Bazyliki.

Z naszej parafii jedzie o. Maurycy.

SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

W przyszłą niedzielę, 15 września spotkanie dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania. Msza święta o godz. 18:00 a po niej spotkanie obowiązkowe. Natomiast spotkania w grupach z animatorami odbywają się według ustalonego grafiku.

WIZYTA PROWINCJALNEGO ASYSTENTA DS. MISJI
W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii misjonarza z Ekwadoru o. Michała Sabatowskiego, który przybliży nam problematykę misyjną oraz będzie zbierał dobrowolne ofiary na cele misyjne.

PRZEDSTAWIENIE O ŚW. MAKSYMILIANIE

Już dziś zapraszamy na 22 września br. na godz. 19:00  na przedstawienie o MĘCE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO WEDŁUG DOKUMENTÓW ZEZNAŃ I ŚWIADECTW. Misterium franciszkańskie jest zaproszeniem do wspólnego przeżycia świadectwa o ostatnim etapie życia św. Maksymiliana. W misterium biorą udział zakonnicy z Niepokalanowa.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach naszego codziennego życia.
PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” a dla najmłodszych „Mały Gość”. Natomiast w zakrystii lub kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2020 r. w cenie 10 zł.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
W Katedrze trwa ostatnia w tym roku edycja Kursu Przedmałżeńskiego. Odbywa się on w każdą środę godz. 19.00 w salce przy Bazylice Kołobrzeskiej. Zachęcamy wszystkich młodych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński w najbliższej przyszłości do wzięcia udziału w rozpoczynającym się kursie. Szczegóły wywieszone są w gablocie

ZAPISY OSÓB DOROSŁYCH DO BIERZMOWANIA

Osoby dorosłe, które ukończyły 20 rok życia, mieszkają na terenie naszej parafii i nie żyją ani w konkubinacie czy w związku cywilnym i pragną przystąpić w 2020 r do Sakramentu Bierzmowania mogą zapisywać się w kancelarii do 14 października br.

PUSZKA INWESTYCYJNA

W zeszłą niedzielę zbieraliśmy do puszek 3327 zł. Dziękujemy za dar serca natomiast w piątek Msza Św. o godz. 8:00 będzie sprawowana w intencji dobrodziejów klasztoru i parafii.

 

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarła:

Śp. Urszula BREZA, l. 71.

Dobry Jezu…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła – 01 września 2019 r.

POWITANIE O. MAURYCEGO

Witamy w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej o. Maurycego Suleja, który przybył do naszej wspólnoty z WSD Łodzi-Łagiewnik i będzie posługiwał w naszej parafii. Życzymy Ojcu światła Ducha Świętego w owocnej posłudze na rzecz klasztoru, parafii i Kościoła.

PUSZKA INWESTYCYJNA

W dzisiejszą niedzielę po Mszach Św. zbieramy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej Parafii.

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałek, 2 września, dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny w tym dniu

o godz. 09:00 swoją Mszę inauguracyjną będzie miał Zespół Szkół Morskich.
Natomiast uroczysta inauguracja roku szkolnego z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci odbędzie się w niedzielę, 08 września na Mszy św. o godz. 11.30. Rodziców, dzieci, nauczycieli i katechetów serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. Natomiast o godz. 18:00 Msza św. dla Zespołu Szkół nr 1.

Życzymy nauczycielom, wychowawcom, katechetom, rodzicom i wszystkim uczniom błogosławionego roku szkolnego 2019/2020.

KRĄG BIBLIJNY I ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚWIĘTĄ ZA DOBRODZIEJÓW

Zapraszamy w środę 04 września na godz. 19:00 do wspólnej modlitwy Pismem Świętym we wspólnocie Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

W Katedrze 04 września rozpocznie się ostatnia w tym roku edycja Kursu Przedmałżeńskiego. Odbywa się on w każdą środę godz. 19.00 w salce przy Bazylice Kołobrzeskiej. Zachęcamy wszystkich młodych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński w najbliższej przyszłości do wzięcia udziału w rozpoczynającym się kursie. Szczegóły wywieszone są w gablocie

PIERWSZY CZWARTEK  PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adorację NS w tym dniu  od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą w intencji powołań i świętości życia powołanych. Natomiast na Mszę świętą wieczorną zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.


W I-wszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godz. 8.00 oraz popołudniu od godz. 17.00 do 18.00. Także w I piątek i sobotę miesiąca zapraszamy po Mszy św. wieczornej na adoracje  NS. wynagradzającą Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja animowana jest  przez wspólnotę Straży Honorowej i potrwa do godz. 20.00, którą zakończymy KOMPLETĄ tzn. modlitwą brewiarzową na zakończenie dnia.


W piątek udamy się z wizytą do chorych z naszej parafii dlatego kancelaria w tym dniu będzie czynna tyko od 16:00 do 17:30


TACA NA SANKTUARIUM W SKRZATUSZU

Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Bpa Edwarda Dajczaka zbierana taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

PIELGRZYMKA DO SKRZATUSZA

Zapraszamy osoby dorosłe na diecezjalną pielgrzymkę do Skrzatusza 15 września. Zapisy starszych wraz z wpłatą 40 zł przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii kołobrzeskiej Bazyliki. Z naszej parafii jedzie o. Maurycy.

SKRZATUSZ DLA MŁODZIEŻY

14 września odbędzie się spotkanie Młodzieży w Skrzatuszu. Zapisy wraz z wpłatą u o. Krzysztofa do 8 września

PRASA KATOLICKA i KALENDARZ

Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Natomiast w zakrystii lub kancelarii można zakupić diecezjalny kalendarz ścienny na 2019 r. w cenie 10 zł.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach naszego codziennego życia.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarły:

Śp. Pola JARZĘBSKA, l. 41.


Dobry Jezu…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  – 25 sierpnia 2019 r.

KLERYCY WSD Z KOSZALINA

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele gościmy  kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy przedstawią list rektora WSD i prosić będą o wsparcie dla swojej uczelni.

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

W poniedziałek, 26 sierpnia w Kościele obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ.
Msze Św. w tym dniu o godz. 7:00 i 19:00 .

POŻEGNANIE O. STANISŁAWA

Informujemy, że o. Stanisław Ulaczyk, decyzją Wikariusza Prowincjalnego, z dniem 01 września przechodzi do klasztoru w Darłowie. W poniedziałek, 26 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 19:00 pragniemy podziękować Bogu za dar kapłaństwa i za dwuletnią jego posługę w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

ZMIANA GODZIN SPRAWOWANIA MSZY ŚW.

Pragniemy przypomnieć, że od przyszłej niedzieli, 1 września, przechodzimy w jesienno – zimowy porządek sprawowania Mszy św. w naszym kościele. A zatem, Msze św. w niedzielę będą odprawiane o: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00., a w tygodniu zapraszamy na poranną Mszę św. o godz. 8.00 i na wieczorną o godz. 18.00.

SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA i PRZEDSTAWICIELE „LEGIONÓW MARYI”

W przyszłą niedzielę, 1 września, nabożeństwo różańcowe o godz. 9.30 a po Mszy św. o godz. 10.00 zamiana tajemnic we Wspólnocie żywego Różańca.

Natomiast na każdej Mszy Św. będziemy gościć przedstawicieli wspólnoty „Legion Maryi”.

PUSZKA INWESTYCYJNA

Także w przyszłą niedzielę, po Mszach św. zbierać będziemy dobrowolne ofiary na inwestycje w naszej parafii.

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W OBCHODACH ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Prezydent Miasta Kołobrzeg serdecznie zaprasza mieszkańców naszego miasta do udziału w uroczystych obchodach  rocznicy wybuch II wojny światowej. 01 września o godz. 16.00 odbędzie się modlitwa i  uroczystości patriotyczne z udziałem Kompani Honorowej Wojska Polskiego na Placu 18 Marca.

MSZA ŚWIĘTA W JĘZYKU NIEMIECKIM

Do września w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 17:00 odprawiamy Msze Świętą w języku niemieckim.

INTENCJE MSZALNE
Serdecznie zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Jest to możliwość odprawienia Mszy św. w intencjach i potrzebach naszego codziennego życia. Mamy dużo wolnych miejsc na miesiąc sierpień i na cały rok.

ADORACJA NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

W każdy czwartek bardzo serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja trwa do wieczornej Eucharystii.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W naszym kościele Spowiedź Święta jest przed każdą Mszą Świętą oraz w każdy piątek od godz. 18:00 do 19:00 ( w trakcie jest Adoracja Najświętszego Sakramentu)

PRASA KATOLICKA
Pod chórem jest wyłożona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”. Natomiast w kancelarii parafialnej można zakupić w cenie 10 zł diecezjalny kalendarz ścienny na 2020 rok.

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO TORUNIA

Organizuje się pielgrzymka autokarowa do Torunia na Święto Dziękczynienia w dniu 7 września br. Koszt pielgrzymki 90 zł. Zapisy przyjmuje: Eugenia – tel. 517 866 296

KRONIKA ŻAŁOBNA

Naszej parafialnej modlitwie poleca się zmarły:

Śp. Mieczysław Witold Brzeziński, l. 64             Dobry Jezu… 
Polish Arabic Chinese (Traditional) Czech Danish English French German Greek Hebrew Italian Russian Spanish Swahili Yiddish